Наскільки популярні електронні сигарети у світі?

266

В ході Глобального опитування споживачів німецький онлайн-портал Statista з’ясував, скільки людей хоча б іноді курять електронні сигарети у світі.

Виявилось, що лідером за кількістю курців, які хоча б іноді користуються електронними сигаретами з нікотином, є Китай – 20%.

Друге місце посідає Франція з показником у 14%. Третю сходинку рейтингу поділяють Сполучені Штати та Великобританця – по 13% тих, хто іноді використовує електронні сигарети.

В Японії хоча б інколи “палять” електронні сигарети близько 10% людей.

Найменше любителів «електронної пари» проживає у Бразилії – всього 4%.

Популярність вейпінгу зростає

Цікаво, що кількість вейперів збільшується одночасно із тим, як знижується кількість курців у світі.

Портал Euromonitor підрахував, що кількість “електронних курців” збільшилася з близько 7 мільйонів осіб у 2011 році до майже 41 мільйона у 2018. За прогнозами експертів, в світі буде майже 51 мільйон вейперів до 2021 року.

Кількість вейперів у світі зростає
Кількість дорослих користувачів електронних сигарет у світі (в мільйонах)

Одночасно зі зростом кількості користувачів електронних сигарет зростають і їх витрати на цю звичку.

Скільки коштує електронна пара?

Найбільшим ринком електронних девайсів для паління є США. Друге та третє місце посідають Великобританія та Франція. Жителі цих країн разом витратили більше 10 мільярдів долларів на електронні сигарети та витратні матеріали до них у 2018 році.

10 найбільших ринків електронних сигарет світу
10 найбільших ринків електронних сигарет світу та іх обсяг у грошовому виразі (в мільйонах долларів США)

Після нещодавніх трагічних випадків у США, що пов’язали з вейпінгом, які призвели до смерті 16 людей, багато країн світу звернули увагу на проблему вейпингу.

В першу чергу заговорили про безпечність вейпів та їх розповсюдженність серед молоді. Адже більшість “курців” саме підлітки. Не дивлячись на те, що більшість країн забороняють продаж нікотиновмісних продуктів неповнолітнім, вони однаково потрапляли до рук молодих вейперів.

ВООЗ також наголошувала на проблемі поширеності вейпів серед дітей та молоді, також вказуючи на те, що вплив електронних сигарет на організм людини ще не вивчений до кінця.

За матеріалами Statista, BBC.com та Euromonitor

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я