Досягти стабілізації ситуації із захворюваністю на коронавірусну інфекцію досить складно, бо вірус постійно змінюється. Таку думку озвучила епідеміологиня та експертка ВООЗ з реагування на епідзагрози Наталія Виноград під час ефіру на телеканалі НАШ, інформує УНН.
За її словами, після Великодня та травневих свят може настати четверта хвиля коронавірусу. Вона наголосила, що до цього може призвести нехтування людьми протиепідемічних правил, а також здатність коронавірусу постійно змінюватися.
Експертка доповнила, що патоген вірусу є нестабільнім, тому це призводить до того, що стабілізувати ситуацію з коронавірусом дуже складно.
«Йдуть дуже серйозні зміни властивостей патогену – вірусу. І це є визначальний чинник, який не дає можливості у світі хоча б стабілізувати ситуацію, я не кажу вже мінімізувати прояви пандемії. Якби був стабільний патоген, уже б сьогодні дали раду саме завдяки дуже гарно організованим протиепідеміологічним заходам», – роз’яснила фахівчиня.
Пані Виноград зауважила, що в Україні громадяни часто нехтують заходами адаптивного карантину, які запровадило МОЗ.
«Найважливіше – це протиепідеміологічні заходи, це дійсно обмеження. (…) Скрізь виникають проблеми з дотриманням», – сказала епідеміологиня.
За її словами, всі країни стикаються зі схожими проблемами у боротьбі з пандемією коронавірусної хвороби.
«Українці зробили гарну справу. І хочу сказати, що не ми одні маємо ту біду. Подивіться, чехи просили сусідню державу забрати хворих, бо у них не було кисню. Португалія просила забрати, тому що в них не було кисню. У нас є все, що треба», – підсумувала Виноград.