Науковці повідомили про ще один спосіб зараження коронавірусом

816

Дослідники з Китаю заявили, що COVID-19 може передаватися фекально-оральним або фекально-дихальним шляхом. Вони вперше виділили живий SARS-CoV-2 з фекалій людини, яка була інфікована коронавірусом. Висновки науковців опубліковані у видання Emerging Infectious Diseases 25 травня.

Відповідає вірусолог: 6 наївних запитань про COVID-19, грип і віруси в цілому

До цього відкриття фекально-оральний спосіб зараження вірусом визначався, як сумнівний.

В якості досліджуваного матеріалу науковці взяли фекалії 78-річного чоловіка.

У доповіді вчених йдеться про те, що пацієнт хворів на COVID-19 у тяжкій формі та він помер через кілька днів після госпіталізації. При цьому аналізи калу, що були зібрані за 2 тижні перебування хворого у медзакладі, показали наявність в них коронавірусу.

«При цьому у фекаліях містилося більше вірусної РНК, ніж в мазках з горла чи носа», – повідомляють дослідники.

Науковцям також вдалося  виділити живий вірус із зразків фекалій інших хворих. Експерти вважають, що це підтверджує факт того, що на COVID-19 можна захворіти під час вдихання пари з фекалій інфікованої особи.

Схожий спосіб зараження був розповсюджений у 2003 році – в той час вирувала атипова пневмонія.

«Під час пандемії важкого гострого респіраторного синдрому у 2003 році 329 жителів приватного житлового комплексу в Гонконзі були інфіковані; 42 померли через те, що несправність каналізації призвела до аерозолізації забруднених фекалій, які стали джерелом інфекції», – йде мова у дослідженні.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я