У Мінохорони здоров’я планують з осені видавати українцям ковідні сертифікати не тільки через застосунок «Дія», а також у медичних закладах. Про це повідомила генеральна директорка Директорату з розвитку цифрових трансформацій в охороні здоров’я МОЗ Марія Карчевич, пише УНІАН.Вона повідомила, що наразі у відомстві очікують на проходження українським документом технічної відповідності вимогам Єврокомісії для того, щоб можна було оголосити про старт цього функціоналу.
Карчевич нагадала, що поки сертифікати видають лише після проходження повного курсу імунізації. За її словами, в майбутньому з’являться сертифікати з результатами проходження тестів методом ПЛР та одужання після коронавірусної хвороби.
Очільниця директорату МОЗ пояснила, що наразі існує два види сертифікатів – зовнішній і внутрішній. Перший використовується для поїздок до країн, з якими Україна погодить взаємне визнання документів з імунізації. Внутрішній документ може використовуватися влітку під час відвідування масових заходів.
За словами Марії Карчевич, якщо восени епідеміологічна ситуація в країні погіршиться, то спектр використання ковід-сертифікату будуть розширювати.
Вона повідомила, що літом ситуація менш складна, але нагадала, що населенню України загрожує «Дельта»-варіант коронавірусної інфекції, та попередила про погіршення ситуації в осінній період.
«Наше завдання спільно з усіма, хто долучений до вакцинальної кампанії, захистити якомога більше українців», – підкреслила Карчевич.
Також очільниця директорату МОЗ повідомила, що з осені COVID-сертифікат можна буде отримати не лише через застосунок «Дія», а й у лікаря в закладі охорони здоров’я, зокрема, на паперовому бланку.
У червні українці, які вже пройшли повний курс вакцинації від COVID-19, зіштовхнулися з відмовою сімейного лікаря видати документ про імунізацію міжнародного зразка через відсутність бланків жовтого кольору.
Нагадаємо, Міністерство цифрової трансформації України з 1 липня розпочало бета-тестування COVID-сертифікатів в «Дії».