Студент, який закінчив Тернопільський національний медичний університет імені І.Я. Горбачевського (ТНМУ), має виплатити 128 тисяч гривень компенсації за навчання – він звільнився з районної лікарні, де мав відпрацювати за направленням. Про це йдеться у рішенні Млинівського районного суду Рівненської області.Абітурієнт у 2009 році вступив до ТНМУ на державну форму навчання. Повідомляється, що у 2015 році студента відправили на роботу до Демидівської центральної районної лікарні на посаду лікаря-анестезіолога. Через деякий час чоловіка призначили на посаду лікаря-анестезіолога палати інтенсивної терапії. У 2017 році медик звільнився з роботи за згодою сторін.
Навчальний заклад вирішив направити позов до суду – їх колишній студент порушив умови договору та не пропрацював три роки у державній лікарні. У ТНМУ наголосили, що студент навчався за кошти держбюджет. Навчання оцінили у 80 088 гривень. Зазначається, що студенту також виплатили 48 441 гривень стипендії. Університет вимагав повернути 128 529 гривень.
Суд проходив без присутності чоловіка. Захисник медика підкреслив, що відповідач не визнає позовних вимог, оскільки, на його думку, для них немає законних підстав.
Млинівський районний суд ухвалив рішення щодо задовільнення клопотання ТНМУ та стягнення з відповідача 128,5 тисяч гривень за навчання.
Нагадаємо, що в Україні планують залучити студентів 4 та 5 курсів, а також інтернів до вакцинації населення проти коронавірусу.
Раніше стало відомо, що у 2021 році Міністерство охорони розмістило держзамовлення на понад 4 500 лікарів. Абітурієнти у 2021 році могли позмагатися за бюджетні місця у 14 вищих навчальних закладах.
Слід зазначити, що дослідники з Університету Томаса Джефферсона проаналізували рівень емпатії у 10,7 тис. студентів американських медичних університетів. Виявилося, що велика частина майбутніх лікарів перестають співчувати пацієнтам ще задовго до того, як вони одягнуть білий халат.