Нефротоксичність вітаміну D: дивний клінічний випадок

394

Медичні фахівці з Торонто зіткнулися з випадком, коли у 54-річного чоловіка після прийому надзвичайно високих доз вітаміну D розвинулося ушкодження нирок. Вони описали його у статті, опублікованій в «Журналі Канадської медичної асоціації» (CMAJ).

Пацієнт звернувся до лікаря після відпустки у Південно-Східній Азії, де він проводив більшу частину часу, засмагаючи на сонці. Аналізи показали у нього підвищений рівень креатиніну, маркера пошкодження нирок. Після цього пацієнт був направлений до нефролога, де пройшов додаткове обстеження. У результаті виявилося, що до цього йому призначав високі дози вітаміну D натуропат, хоча чоловік не мав дефіциту вітаміну D, як і загрози втрати кісткової тканини.

Протягом 30 місяців чоловік приймав від 8 до 12 крапель вітаміну D — тобто від 8 000 до 12 000 МО в день. (Рекомендована добова норма вітаміну D становить від 400 до 1000 МО, більша доза, від 800 до 2000 МО, рекомендується для дорослих осіб із високим ризиком розвитку остеопорозу, а також літніх людей.)

Оскільки описаний пацієнт довго і критично перевищував рекомендовані дози, це призвело до підвищення рівня кальцію в крові. На думку канадських лікарів, саме це і стало причиною пошкодження нирок.

За словами медичних експертів, це дуже повчальна для споживачів історія. «Хоча випадки токсичності вітаміну D дуже рідкісні, його представленість у різноманітних безрецептурних препаратах пов’язана зі значним ризиком. Пацієнти і лікарі повинні бути краще інформовані про наслідки, пов’язані з неконтрольованим використанням вітаміну D», — прокоментував співавтор статті, доктор Берн Огюст.

Джерело: WebMD

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я