Тотальний дефіцит медичних кадрів в системі охорони здоров’я взагалі, і в окремо взятих лікарнях став лейтмотивом звернень керівних органів громад до населення з проханням допомогти… самим собі вижити. А керівництву – утриматися в кріслах. А як інакше розглядати обіцянки, які щедро роздають мери та їхні заступники? Днями прийти на роботу в місцеві лікарні «за гідну винагороду» закликав львів’ян та гостей міста мер Андрій Садовий, сьогодні з таким самим проханням до харків’ян звернулася заступник міського голови Світлана Горбунова-Рубан. «Будь ласка, якщо у вас є можливість і ви хотіли б отримати більш високу заробітну плату в період роботи в цих («ковідних» – ред.) бригадах – звертайтеся в наші медустанови. Це можуть бути науковці, студенти з середньою медичною освітою», – зазначила вона.
С. Горбунова-Рубан повідомила, що бригади для роботи з хворими на COVID-19 за правилами НСЗУ можуть формуватися тільки зі співробітників лікарень, де працюють такі відділення. Але лише за минулий рік кількість працюючих в медустановах Харкова зменшилася на 2 тис. осіб, тому навіть в звичайних відділеннях персоналу не вистачає. А в «ковідних» лікарнях і поготів!
За словами віце-мера, лікувальним закладам №17, 18, 25 і 13 в «ковідні» бригади потрібні анестезіологи, кардіологи, терапевти, медсестри і молодший медичний персонал. Але , передбачаючи, що бажаючих може не виявитися, міська влада Харкова звернулася до Національної служби здоров’я України з проханням змінити правила гри, чи то пак, правила формування таких бригад. Набирати фахівців в бригаду, що опікується пацієнтами з коронавірусною хворобою, пропонується вскладчину, тобто «зкинувшися» лікарями та середнім медичним персоналом одразу декільком лікарням. НСЗУ поки взяв паузу.