Нестача сну провокує інфаркти та інсульти

477

Група вчених з університету у Колорадо з’ясувала, чому дефіцит сну провокує серцеві та судинні напади. Вони виявили, що молекули мікроРНК впливають на експресію генів та грають ключову роль у підтримці функціональності судин. У результаті люди, що хронічно недосипають, піддають себе високому ризику інфаркту або інсульту. А повноцінний сон, навпаки, зменшує ризик серцево-судинних захворювань.

В експерименті брали участь 24 здорових чоловіка та жінки у віці від 44 до 62 років. Одна половина з них мала можливість спати до 8,5 години. Інша спала менше – від 5 до 6,8 години. Після чого вчені взяли в них аналіз крові та дослідили експресію 9 мікроРНК, що асоціювались із функцією імунітету судин.

Виявилось, що в тих, хто спав менше, циркулюючі рівні miR-125A, miR-126 та miR-146a виявились нижчими, ніж в тих учасників експерименту, що висипались. Як пояснюють вчені, саме ці мікроРНК мають властивість пригнічувати запалювальні білки.

На думку вчених, у майбутньому мікроРНК можуть стати біомаркерами серцево-судинних захворювань. Із їх допомогою можна буде оцінювати ризики розвитку небезпечних порушень і діяльності серця та судин лише із допомогою звичайного аналізу крові.

Поки що вчені не знають, чому людині необхідно спати не менше від 7-8 годин. Але зрозуміло, що саме така тривалість сну забезпечує необхідний стан важливих фізіологічних регуляторів. Цікаво, що раніше вчені переконались, що повноцінний сон є кращою зброєю і проти інфекцій.

Джерело: rz.com.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я