Невдоволених новою політикою Держлікслужби змусять замовкнути?

777

diklzgovua3 червня 2014 року фармацевти Миколаївської, Одеської, Херсонської, Чернівецької та Київської областей здійснили спробу провести мітинг під стінами Кабінету Міністрів України. Але «достукатися» до Міністра охорони здоров’я їм не вдалося: кілька десятків осіб спортивної статури в масках, із битками та «коктейлями Молотова» напали та побили учасників пікету, які згодом перейшли від Кабміну до МОЗ України на Грушевського. Після цього «спортсмени» заблокували Держлікслужбу (про це «ВЗ» писала в №24-25 від 13.06.2014 р.).

Ми звернулися до Голови громадської організації «Миколаївська обласна фармацевтична асоціація «Фармрада», члена Громадської Ради при Держлікслужбі України Олени Пруднікової із запитанням:

— Чому представники фармгалузі вирішили привернути увагу до своїх проблем саме таким чином?
— Причиною стало небажання влади, насамперед, Міністра охорони здоров’я Олега Мусія, піти на діалог із фармацевтами, прислухатись до наших вимог та пропозицій:

  • підпорядкувати Державну службу України з лікарських засобів безпосередньо Кабінету Міністрів України;
  • відправити у відставку Мініст­ра охорони здоров’я України Олега Мусія;
  • зберегти кадровий потенціал Державної служби України з лікарських засобів;
  • розібратися з боргами держави перед аптеками при відшкодуванні часткової компенсації державою вартості лікарських засобів для лікування осіб із гіпертонічною хворобою.

Проте мітинг нам провести не вдалося, хоча жодна з наших вимог не мала політичного забарвлення. Фармацевтів, більшість із яких жінки, розігнали сотники Самооборони Майдану та їхні підлеглі. Активісти Майдану не приховували мотивів своїх дій: вони за Мусія, отже всі, хто проти нього, не мають права голосу. Мабуть, у цьому і криються причини того, що влада не йде на діалог із громадськістю, а для невдоволених новою політикою завжди напоготові ті, хто силою примусить їх замовкнути.

— Чому, на вашу думку, це відбувається?
— Трагедія сьогодення полягає в тому, що влада кидає одних нев­доволених на інших, при цьому не задовольняє вимог та потреб ані перших, ані других. Так звана «нова влада» та її «нова політика» зовсім не нові: нічого фактично не змінилося, окрім імен можновладців. Жодних покращень! Наприклад, оголошена Мусієм боротьба з корупцією у МОЗ та Держлікслужбі: декларація є, а реальних кроків немає. Олег Мусій багато говорив про корупційні схеми в Держлікслужбі. Названо навіть суму у 2 млрд грн, яку він нібито перекрив, змінивши керівництво Держлікслужби. Яким чином вирахувано цю суму? Які корупційні схеми та де конкретно застосовувались? Жодних корупційних схем не викрито та не оприлюднено!

У Держлікслужбі нібито зняте корумповане керівництво. Проте що ми отримали натомість? Новий очільник Держлікслужби Михайло Пасічник є представником великого аптечного бізнесу. Можливо, після призначення він і передав комусь свою компанію «Фалбі», але це тільки де-юре, а де-факто він є представником великих аптечних мереж. У засобах масової інформації вже розгорівся скандал щодо призначення Пасічника на посаду без перевірки на корупційність. Отже, постає запитання: чи в правовому полі призначено Михайла Пасічника на посаду?

Те ж саме стосується і призначення першим заступником Голови Держлікслужби Алексєєвої Олени Альбертівни. Взагалі влада дуже вибірково виконує чинне законодавство. Згідно зі статтею 19 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» у разі звільнення керівника центрального органу виконавчої влади, в тому числі центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, перші заступники та заступники відповідного керівника центрального органу виконавчої влади звільняються з посад Кабінетом Міністрів України.

Постає запитання: чому ця стаття використана для звільнення з посади першого заступника Голови Держлікслужби Інни Демченко, але не застосована до інших заступників Соловйова? Знову подвійні стандарти. І так скрізь.

Складається враження, що все куплено і все продано. Державні органи нагляду та їхня політика стали неподільною вотчиною великого бізнесу. І правди та захисту добитися просто нема де. Дуже тривожні симптоми та явища спостерігаються у фармацевтичній сфері. Ні до чого хорошого це не призведе.

За матеріалами Pharma.net.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я