3 червня 2014 року фармацевти Миколаївської, Одеської, Херсонської, Чернівецької та Київської областей здійснили спробу провести мітинг під стінами Кабінету Міністрів України. Але «достукатися» до Міністра охорони здоров’я їм не вдалося: кілька десятків осіб спортивної статури в масках, із битками та «коктейлями Молотова» напали та побили учасників пікету, які згодом перейшли від Кабміну до МОЗ України на Грушевського. Після цього «спортсмени» заблокували Держлікслужбу (про це «ВЗ» писала в №24-25 від 13.06.2014 р.).
Ми звернулися до Голови громадської організації «Миколаївська обласна фармацевтична асоціація «Фармрада», члена Громадської Ради при Держлікслужбі України Олени Пруднікової із запитанням:
— Чому представники фармгалузі вирішили привернути увагу до своїх проблем саме таким чином?
— Причиною стало небажання влади, насамперед, Міністра охорони здоров’я Олега Мусія, піти на діалог із фармацевтами, прислухатись до наших вимог та пропозицій:
- підпорядкувати Державну службу України з лікарських засобів безпосередньо Кабінету Міністрів України;
- відправити у відставку Міністра охорони здоров’я України Олега Мусія;
- зберегти кадровий потенціал Державної служби України з лікарських засобів;
- розібратися з боргами держави перед аптеками при відшкодуванні часткової компенсації державою вартості лікарських засобів для лікування осіб із гіпертонічною хворобою.
Проте мітинг нам провести не вдалося, хоча жодна з наших вимог не мала політичного забарвлення. Фармацевтів, більшість із яких жінки, розігнали сотники Самооборони Майдану та їхні підлеглі. Активісти Майдану не приховували мотивів своїх дій: вони за Мусія, отже всі, хто проти нього, не мають права голосу. Мабуть, у цьому і криються причини того, що влада не йде на діалог із громадськістю, а для невдоволених новою політикою завжди напоготові ті, хто силою примусить їх замовкнути.
— Чому, на вашу думку, це відбувається?
— Трагедія сьогодення полягає в тому, що влада кидає одних невдоволених на інших, при цьому не задовольняє вимог та потреб ані перших, ані других. Так звана «нова влада» та її «нова політика» зовсім не нові: нічого фактично не змінилося, окрім імен можновладців. Жодних покращень! Наприклад, оголошена Мусієм боротьба з корупцією у МОЗ та Держлікслужбі: декларація є, а реальних кроків немає. Олег Мусій багато говорив про корупційні схеми в Держлікслужбі. Названо навіть суму у 2 млрд грн, яку він нібито перекрив, змінивши керівництво Держлікслужби. Яким чином вирахувано цю суму? Які корупційні схеми та де конкретно застосовувались? Жодних корупційних схем не викрито та не оприлюднено!
У Держлікслужбі нібито зняте корумповане керівництво. Проте що ми отримали натомість? Новий очільник Держлікслужби Михайло Пасічник є представником великого аптечного бізнесу. Можливо, після призначення він і передав комусь свою компанію «Фалбі», але це тільки де-юре, а де-факто він є представником великих аптечних мереж. У засобах масової інформації вже розгорівся скандал щодо призначення Пасічника на посаду без перевірки на корупційність. Отже, постає запитання: чи в правовому полі призначено Михайла Пасічника на посаду?
Те ж саме стосується і призначення першим заступником Голови Держлікслужби Алексєєвої Олени Альбертівни. Взагалі влада дуже вибірково виконує чинне законодавство. Згідно зі статтею 19 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» у разі звільнення керівника центрального органу виконавчої влади, в тому числі центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, перші заступники та заступники відповідного керівника центрального органу виконавчої влади звільняються з посад Кабінетом Міністрів України.
Постає запитання: чому ця стаття використана для звільнення з посади першого заступника Голови Держлікслужби Інни Демченко, але не застосована до інших заступників Соловйова? Знову подвійні стандарти. І так скрізь.
Складається враження, що все куплено і все продано. Державні органи нагляду та їхня політика стали неподільною вотчиною великого бізнесу. І правди та захисту добитися просто нема де. Дуже тривожні симптоми та явища спостерігаються у фармацевтичній сфері. Ні до чого хорошого це не призведе.
За матеріалами Pharma.net.ua