«Невловиму» хворобу Хантінгтона можна буде діагностувати та лікувати заздалегідь

714

Вчені з університету Рокфеллера зробили ще один крок до розуміння, коли і як виникає хвороба Хантінгтона та як її вчасно діагностувати та лікувати.

Зазвичай, перші ознаки цієї хвороби, що спотворює фізичний та психічний стан людини, не виявляються до приблизно 40 років. Досліди вчених з Рокфелерівського інституту показали, що у головному мозку існують індикатори, що свідчать про появу хвороби значно раніше появи видимих симптомів. Причому вчені стверджують, що хвороба зароджується одночасно із формуванням ділянок головного мозку людини, тобто практично у дитинстві.

Дослідники під керівництвом Алі Бріванлу для своїх експериментів використали крихітні нейроїди – штучні тривимірні тканини, які вирощують із стовбурових клітин, і які виконують у досліді роль того чи іншого органу людини.

Раніше вважалось, що хвороба виникає у молодих нейронах. Сьогодні дослідникам стало очевидно, що вона виникає ще раніше, тоді, коли головний мозок лише починає формуватися, під час так званої нейруляції. Розуміння того, як виникає та чи інша хвороба, дозволяє розробити ліки, що заблокують ці механізми, вважають вчені.

“Ця технологія дійсно відкриває двері до визначення механізмів, що керують розвитком мозку, розуміння того, як вони не так хворіють, і тестування ліків, які встановлюють ці механізми на правильний шлях”, – каже доктор Бріванлу.

Джерело: Університет Рокфеллера

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я