Незвичайний стартап українських винахідників може полегшити життя людей з біполярним розладом

310

У липні 2019 року троє українців, у яких сумарно 50 років досвіду в IT, зважилися на дуже цікаву ініціативу. Вони запустили стартап, який допоможе людям з біполярним розладом. В Україні від цієї недуги страждають близько 2-4% населення. А дбати про таких хворих віддалено достатньо проблематично.

Біполярний розлад

Олександр Шарко, Володимир Тутов і Олексій Тулін розробили систему, принцип дії якої ґрунтується на штучному інтелекті і машинному навчанні. Вона зможе повідомляти лікарям і близьким про небезпечні загостреннях хвороби, а також дозволить лікарням значно економити на медикаментах і на візитах до лікаря.

Партнери займалися розробкою медичних рішень для замовників з США, Ізраїлю та Європи. Тулін – президент компанії Archer Software, Шарко – обіймає посаду операційного директора, Тутов – проектний менеджер та голова відділу R&D.

У команді маркетингу стартапу є члени з БАР, які описують своє життя і побут. Медичним консультантом виступає глава і лікар психосоматичного центру при лікарні Мечникова.

Партнери вклали в свою розробку $ 80 000. Ще $ 350 000-500 000 інвестицій найближчим часом збираються залучити.

Стартап отримав назву Bicovery. За допомогою спеціального софта можна відстежувати емоційний і фізичний стан людей, які живуть з біполярним розладом, а рідним або медичним працівникам –контролювати його.

Як взагалі це буде працювати?

Це мобільний додаток, який працює з будь-яким гаджетом. Це може бути трекер – Fitbit, Apple Watch або навіть розумне кільце – достатньо підтримки крокоріму, моніторингу серцебиття і типів фізичних активностей пацієнта. Далі все зробить штучний інтелект.

У грудні Bicovery збирається запустити перші медичні випробування. У ньому візьмуть участь 100-150 пацієнтів, а також люди, які доглядають за ними, і 30-40 лікарів. Тривалість експерименту складе 6-12 місяців.

Якщо випробування пройдуть успішно, Bicovery почне поширювати своє рішення в Україні, Німеччині, Швейцарії, Австрії. Далі розробники протягом 2-3 років планують вийти на ринок Ізраїлю, а через 3-5 років – поставляти свій продукт у США.

Під час презентації стартапу його представники сказали, що в Сполучених Штатах щороку на лікування одного пацієнта з біполярним розладом витрачають близько $ 12000-19000. Ця сума може на третину зменшитися, якщо використовувати Bicovery.

Джерело: ЛІГА Tech

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я