Нова мутація COVID-19 заражає людину в 8 разів швидше і її не «бачить» імунітет

3077

Небезпечна мутація SARS-CoV-2 заражає людину вірусом від 2,5 до 8 разів швидше. Крім того, імунітет повільніше атакує вірус з такою мутацією. До речі, нова мутація COVID-19 зустрічається більш ніж у половини вивчених штамів коронавірусу. Результати роботи опубліковані в електронній науковій бібліотеці bioRxiv.

Відповідає вірусолог: 6 наївних запитань про COVID-19, грип і віруси в цілому

Вчені з США провели дослідження і виявили нову небезпечнумутацію в геномі SARS-CoV-2, що підвищує спроможність вірусу проникати в клітини організму людини від 2,5 до 8 разів швидше. Новий ізолят SARS-CoV-2 несе точкову мутацію в білку D614G і вже швидко перевершив інші за поширеністю.

У своїй роботі вчені з Університету Нью-Йорка під керівництвом Невілла Санджая використовували нові дані і прийшли до невтішних висновків. Мутація D614G може не тільки допомагати вірусу проникати в організм, але і прискорювати його поширення між різними типами людських клітин. Найбільш серйозно можуть постраждати легені, печінка і кишечник. Дослідники вже припустили, що це може бути причиною підвищеної заразності SARS-CoV-2. Мутація D614G робить клітини вірусу більш стійкими до імунітету.

Незважаючи на переконливі дані про те, що ця мутація допомагає коронавірусу, тільки зараз вченим вдалося з’ясувати, на що саме вона впливає. Справа в тому, що D614G майже завжди зустрічається разом з іншою мутацією, P314L. У свою чергу, вона змінює роботу ділянки ORF1b. І він критично важливий для копіювання РНК вірусу і його розмноження всередині заражених клітин.

Їх нерівнозначне зчеплення не дозволяло вченим зрозуміти, що робить кожна з мутацій генома окремо. Подібна взаємодія ускладнює розпізнавання функціональної значущості D614G.

Вчені вирішили проблему, створивши «муляжі» коронавірусу з клітинами, що світяться, додавши білок з D614G. Досліди показали, мутація вірусу різко підвищила його заразність. Число “сигнальних” клітин кишечника зросла в 2,5 рази, в легенях їх число виросло в п’ять разів, а в печінці – майже у вісім разів.

Крім того, мутація зменшила шанс імунітету розпізнати вірус з D614G. Також ферменти імунної системи набагато повільніше знищували оболонки мутувавшої версії коронавируса.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я