Вчені з Принстонського університету (США) виявили механізм, що дозволяє схуднути на генно-клітковому рівні.
Вчені з Принстонського університету США віднайшли той самий «гвинтик», що змушує організм спалювати жир. Як розповідають спеціалісти, цей механізм дозволяє схуднути на генно-клітковому рівні.
Дослідники виявили цікаву особливість певного ферменту – ноктурніну стимулювати схуднення. Як з’ясувалось, саме ноктурнін відповідає за ранковий запуск процесів метаболізму та спалення калорій. Досліди на мишах засвідчили, що фермент регулює рівень інсуліну у крові. Миші, у крові яких було виявлено більше ноктурніну, виявились більш худими та із меншим жировим прошарком.
Дослідники встановили, що ноктурнін допомагає схуднути, напряму діючи на клітини. Він вивільняє фосфатну групу з двох суміжних молекул. Як наслідок, відбувається модуляція активних форм кисню, який спалює жир так, що той розпадається на складові. Під час цього утворюються дві молекули NAD+ та NADN, що під впливом ноктурніну запускають метаболізм.
Як пояснив керівник дослідження, доцент молекулярної біології у Принстоні, Олексій Корінних, вплив цього механізму ззовні дозволив би людям худнути без жодних проблем. Але поки що вчені не розуміють, як саме це можна зробити, перевести внутрішній процес у зовнішній. Як би там не було, ключ до схуднення на генному рівні вже знайдено. Хоча він і не є єдиним у цілій складній системі.
Джерело: golos.ua