Ін’єкційне введення препарату за допомогою звичайної голки інколи може бути досить-таки складною процедурою, котра часто потребує участі висококваліфікованого фахівця. Як повідомляє видання Nature Biomedical Engineering, дослідникам з США вдалося розробити унікальний механічний інжектор для доставки терапевтичних агентів, який полегшить виконання складних ін’єкцій.
Фахівці із жіночої лікарні Біргама сконструювали високочутливу механічну голку, котра надійно і точно вводить в тканини лікарські речовини. Коли користувач натискає на поршень шприца, інжектор відчуває і «оцінює» втрату опору тканини, ступінь якої варіюється в залежності від локалізації. Залежно від цього він вводить голку на ту чи іншу глибину, що забезпечує цільову і безпечну доставку ліків.
Новинку вже перевірили на практиці: інжектор може надійно доставляти рідкі лікарські форми в перихориоїдальний простір. При цьому пристрій враховує широкий діапазон параметрів, що стосуються особливостей будови ока, товщини склери і внутрішньоочного тиску. Дослідники навіть довели, що інжектор може застосовуватися в регенеративної терапії – він вміє доставляти стовбурові клітини в важкодоступні ділянки очі.
Інноваційний інжектор також прекрасно підходить для епідуральних, підшкірних ін’єкцій і внутрибрюшинного доступу.
Цікаво те, що цей пристрій було виготовлено на основі стандартної голки для підшкірних ін’єкцій і деталей зі шприців, доступних у продажу.
Джерело: European Pharmaceutical Review