В Україні пацієнти з туберкульозом зможуть отримувати лікування у свого сімейного лікаря в межах нового пакету послуг. Таку інформацію повідомило Міністерство охорони здоров’я України на фейсбук-сторінці.Зазначається, що НСЗУ розробила новий пакет послуг «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги» та підписала договори з 434 медустановами первинної ланки на лікування туберкульозу (ТБ) на суму 85 мільйонів 811 тисяч гривень.
Тепер пацієнт, який перестає виділяти мікобактерію ТБ (необхідне лабораторне підтвердження), зможе жити вдома та спостерігатися у сімейного лікаря.
У МОЗ наголосили, що для отримання безоплатної допомоги, людина повинна мати е-направлення від лікаря-фтизіатра з відповідним діагнозом. Далі пацієнт має самостійно звернутися до найближчого медзакладу «первинки», який підписав договір з НСЗУ за відповідним пакетом послуг.
Повідомляється, що до пакета входять наступні послуги:
- контрольована терапія, нагляд, моніторинг, надання психосоціальної підтримки пацієнтам;
- спостереження за станом пацієнта в динаміці;
- забір біоматеріалу для дослідження в регіональному фтизіопульмонологічному центрі;
- обрання спільно з пацієнтом моделі терапії на базі рекомендацій лікаря-фтизіатра та інших спеціалістів у разі супутніх патологій;
- забезпечення доступу пацієнтів до протитуберкульозних препаратів. Фтизіопульмонологічні центри будуть давати необхідні медикаменти сімейним лікарям.
Також зазначається, що НСЗУ встановило тариф за супровід і лікування одного пацієнта з ТБ, який складає 775 гривень. До тарифу застосовують коефіцієнти, що стимулюють ефективну терапію. За той місяць, коли людина завершить курс лікування, медзаклад отримує вдвічі більшу суму (775*2). За інші місяці терапії коефіцієнт становить 0,75.
Раніше повідомлялося, що Україна підписала меморандум з USAID для посилення боротьби з туберкульозом.