НСЗУ вже виплатила лікувальним закладам понад 800 млн грн

569

Національна служба здоров’я України оприлюднила звіт про виконання договорів з медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій за ІІІ квартал цього року. Отже, станом на 24 вересня 2018-го нею укладено договори із 623 медичними закладами (у першій хвилі — 161, у другій — 462). 538 договорів підписано з комунальними некомерційними підприємствами, 38 — із фізичними особами-підприємцями, 47 — з іншими приватними медичними закладами. Рейтинговий розподіл укладених договорів з медичними закладами має такий вигляд: Харківщина — 62, Львівщина — 38, Рівненщина — 31, Сумщина — 30. Натомість найменше договорів НСЗУ підписала з медичними закладами Луганщини — 5, Херсонщини, Запоріжжя та Волині — по 12 відповідно.

За даними порталу e-Health, станом на 2 жовтня загальна кількість декларацій, підписаних пацієнтами з лікарями первинної ланки медичної допомоги, становить майже 18,8 млн. Лідерами в розрізі регіонів за цим показником є Дніпропетровська (майже 1,6 млн),Харківська (приблизно 1,5 млн), Львівська області (майже 1,3 млн) та Київ (близько 1,1 млн). Найменше декларацій підписано в Луганській (майже 300 тис.), Закарпатській (432 тис.) і Сумській областях (450 тис.). За 3 місяці роботи, з липня по вересень, НСЗУ виплатила медичними закладам за обслуговування пацієнтів понад 800 млн грн.

У МОЗ також повідомляють: напередодні третьої хвилі підписання договорів із НСЗУ (орієнтовно — наприкінці листопада) нові ліцензії, необхідні для укладання угод й отримання виплат, одержали 142 автономізовані установи. Загалом запит на здобуття нової ліцензії подали 254 установи (194 — первинної, 60 — спеціалізованої допомоги). При цьому з першого разу правильно оформити всі документи й отримати нову ліцензію вдалося лише 76 установам, з другого — 154. Усі помилки в пакеті документів з третього разу усунули 25 закладів. Серед найпоширеніших помилок НСЗУ називає такі:

  • наявність інформації про працівників, чия кваліфікація не відповідає затвердженим МОЗ вимогам;
  • відсутність мінімального переліку обладнання і медвиробів, необхідних для надання медичної допомоги в обсязі, передбаченому клінічними протоколами;
  • недоукомплектованість медперсо­налом.

За матеріалами офіційного веб-сайту Національної служби охорони здоров’я та МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я