За останні майже півтора роки українці починають змінювати своє ставлення до «швидкої» – дякувати пандемії коронавірусу. Раніше її часто викликали поміряти тиск і відвезти, замість таксі, до лікарні, а іноді й просто пожартувати. Такий жарт коштує дешевше за білет в кінотеатр, всього від 51 до 119 грн, та й то лише тоді, коли жартівника вдавалося знайти.
Нещодавно були прийняті нові правила виклику «екстренки»: тепер диспетчер за жорстким алгоритмом вирішує, направляти машину до хворого чи передати виклик сімейному лікарю. Оскільки цей диспетчерський протокол, в якому наводяться не лише діагнози, а й симптоми, досить легко знайти в мережі, то деякі «винахідники» намагаються, завчивши необхідний мінімум симптомів найсерйозніших патологій, вдавати із себе смертельно хворих, аби змусити лікарську бригаду приїхати будь що. Але тепер усім любителям гумору та безкоштовного таксі з медичним супроводом доведеться , як то кажуть, платити значно більше.
30 березня на позачерговому засіданні Верховна Рада прийняла в цілому Законопрєкт про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення рівня відповідальності за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки № 4157. В цьому документі пропонується за завідомо неправдивий виклик аварійно-рятувального формування, поліції або екстреної медичної допомоги впровадити штраф у розмірі від 850 до 3 400 грн чи 50 до 200 неоподатковуваних мінімумів. Як саме будуть нараховуватися конкретні штрафи і від чого залежить їхній розмір, поки невідомо.
До речі, коли взимку цей Законопроєкт виносився до обговорення, депутати пропонували значно вищі суми покарань – від 3 400 грн до 10 200 грн. Але затверджені штрафи виглядають значно поблажливішими. Але чи варто жаліти людей, які не поважають тих, хто рятує їхнє життя?