Фінансування відбулось за рахунок одеського міського бюджету в рамках виконання муніципальної програми «Здоров’я».
Відома одеська лікарня отримала унікальне японське обладнання: два японські інкубатори для новонароджених Atom Dual Incu I.
Це надсучасний інкубатор інтенсивної терапії останнього покоління для новонароджених. Він може трансформуватися у відкриту реанімаційну систему. Вона створює оптимальні умови для реанімації та догляду за малюками.
Легко відбувається й перетворення інкубатора на реанімаційний столик. Для цього медичний працівник повинен лише натиснути на кнопку. Бокову стінку інкубатора можна плавно опустити. Також столик, де знаходиться дитина, регулюється по висоті. Медичні маніпуляції в такому інкубаторі доставляють дитині максимальну зручність і комфорт.
В інкубаторі наявні активні подвійні стінки. Розумна система циркуляції повітря сприяє руху теплих повітряних мас від стінки до стінки. За рахунок цього обігрів новонародженого відбувається рівномірно.
На відміну від звичайних повітряних фільтрів, електростатичний фільтр допомагає краще очистити повітря. Містить інкубатор і висувну спеціальну поличку, де можна розмістити рентгенівську плівку. За мобільного рентген-апарату, лікарі можуть провести рентгенологічне обстеження новонародженого безпосередньо всередині інкубатора. Це запобігає втратам тепла і забезпечує комфортне середовище для новонародженого.
Тетяна Рижикова, головна лікарка дитячої міської лікарні ім. Резника, наголосила, що в Україні наявні лише 5 таких новітніх інкубаторів для немовлят, і два з них знаходяться в Одесі.
Також за кошти міського бюджету у лікарню придбали апарат INFANT FLOW SIPAP виробництва США. Його використовують для проведення неінвазивної (не вимагає введення дихальної трубки) штучної вентиляції легенів у новонароджених та дітей з синдромом дихальної недостатності.
За допомогою спеціального генератора, через який здійснюється подача киснево-повітряної суміші в дихальні шляхи пацієнта, йде підтримка тиску в дихальних шляхах на постійному рівні. Новітні технології дозволяють скоротити час апаратної вентиляції і кількість ускладнень при вентиляції легенів у недоношених малюків.
Джерело: Трибуна