Дозвіл на розробку проекту відведення ділянки колишньої протитуберкульозної лікарні №1 в Чорноморці (колишній санаторій ім. Іванова) дала вчора Одеська міськрада.
Майже 6 гектарів в курортній зоні має намір взяти в оренду компанія «Кано Трейд», яка навесні 2017 року викупила у міста будови медустанови.
Землю відводять з формулюванням «для експлуатації та обслуговування спальних корпусів та гуртожитків медичного та фізкультурно-оздоровчого призначення», швидше за все, на місці лікарні з’явиться щось багатоповерхове.
Раніше директор департаменту комунальної власності Олексій Спектор казав, що для реалізації інвестиційних проектів власнику доведеться неабияк попітніти – зрізати мінімум два метри землі, яка може містити в собі небезпечні бактерії.
Лікарню в Чорноморці закривали двічі. Перший раз – у 2012 році. СЕС Київського району видала припис провести ремонт корпусів, в тому числі їдальні. Грошей у міському бюджеті на такі цілі не знайшлося.
Тому лікарню вирішили «скоротити». З 5 корпусів за документами залишився тільки один, на 60 місць, 30 співробітників звільнили, пацієнтів перевели в інші установи, а 26 осіб з «спецконтингенту» (в’язні СІЗО і міських колоній з відкритою формою туберкульозу, яких лікували в спеціальному корпусі, яких був під охороною) направили в виділені для них приміщення в слідчому ізоляторі.
У 2013 році почали капітальний ремонт – за 350 000 гривень відремонтували корпус №8 на 25 місць для хворих з особливо важкими формами. Однак в травні 2015 року районна СЕС знову видала припис про закриття лікарні. І тим самим остаточно її поховала. Місто прийняло рішення не відновлювати її роботу, а передати в приватні руки.
Ця ситуація цілком задовольняє сусідів медустанови, які за останні два десятиліття настраждалися від пацієнтів – контингент був специфічний, в основному колишні ув’язнені та безхатьки.
Деякі громадські працівники пропонували перепрофілювати протитуберкульозну лікарню в установу з реабілітації воїнів АТО, віддавши об’єкт 411-му госпіталю.
Джерело: Думская