5 липня 2015 р. відбувся перший з’їзд нової партії «Громадський рух «Народний контроль».
І, можливо, цей факт залишився б непоміченим, принаймні медичною спільнотою, коли б не поява в лавах «народних контролерів» добре знайомого усім фахівцям медичної галузі обличчя колишнього Міністра охорони здоров’я України Олега Мусія.
Олег Мусій — персона досить одіозна: очолював Громадську Раду при МОЗ за часів Януковича, став Міністром охорони здоров’я України на хвилі революційного екстазу з легкої руки відомого фарммафіозі Петра Багрія, але невдовзі був звільнений Прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком з грандіозним скандалом, після чого оскаржив відставку в суді.
Саме завдяки іміджу «ображеного головного медика Майдану», що вміло підігрівався, Мусій і здобув депутатський мандат. І після отримання статусу недоторканності питання повернення на посаду Міністра і «торжества букви Закону» Олега Степановича хвилювати перестали.
Натомість країні дісталися цікаві законопроекти авторства нардепа Мусія: від покривання незаконного видобутку бурштину, «турботи» про вугільну промисловість до спроб протягнути лобістські фармацевтичні ініціативи Петра Багрія.
Також О. Мусій відзначився останнім скандальним голосуванням за законопроект №1558-1 про реструктуризацію зобов’язань за кредитами в іноземній валюті, який був прийнятий Верховною Радою на засіданні 2 липня 2015 р. Цей закон розкритикував Національний банк, заявивши, що його прийняття буде мати руйнівний вплив на фінансову та банківську системи країни, а Президент України Петро Порошенко назвав депутатів, які підтримали згаданий законопроект, популістами. Уже наступного ранку, 3 липня 2015 р., Мусій заявив, що відкликає свій голос.
У Олега Степановича є один вірний друг, який не досяг депутатських висот, тому в коло «народних контролерів» не потрапив, але до спільної справи таки долучився: на офіційному сайті Верховної Ради України Олександр Володимирович Чумак представлений як помічник-консультант народного депутата — учасника першого з’їзду тієї самої «народно-контрольної партії». Олександр Чумак розпочав свою публічну діяльність у 2014 р. як керівник страйкому одеського заводу «ІнтерХім» і прославився активними виступами проти контролю за розповсюдженням нарковмісних препаратів. Особливо його турбують продажі «аптечного наркотику №1 в Україні» — інтерхімівського «Кодтерпіну ІС®». З літа 2014 р. він розпочав громадську діяльність і став активно налагоджувати комунікації з асоціаціями та представниками закордонних фармкомпаній, представляючись радником тодішнього Голови Держлікслужби України Михайла Пасічника. У травні 2015 р. подав заявку на участь у відкритому конкурсі на посаду Голови Держлікслужби вже в якості «партнера власника одеської фармацевтичної компанії «ІнтерХім» Анатолія Редера».
А. Редер і П. Багрій — давні ділові партнери, пов’язані спільним дітищем — кишеньковою асоціацією «Виробники ліків України». А. Редер є її членом, а П. Багрій — президентом. Ще один вірний друг Олега Мусія — Олена Алексєєва, нинішній перший заступник Голови Держлікслужби України, а раніше — директор вказаної асоціації.
Нагадаємо: Голова Держлікслужби України досі не призначений, тому весь фармацевтичний ринок країни перебуває, можна сказати, під контролем одного організованого угруповання.
За матеріалами pharma.net.ua