Олег Мусій не хоче бачити масштабів кодеїнової наркоманії

699

Мусій-Олег-300-14 липня 2014 в ефірі суспільно-політичного ток-шоу «Свобода слова» на каналі ICTV Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій у відповідь на запитання про необхідність термінового введення предметно-кількісного обліку кодеїновмісних препаратів заявив наступне: «Ми звернулися до СБУ, МВС з питанням, скільки існує зловживань цими препаратами. Так от, за даними Міністерства внутрішніх справ зловживання кодеїновмісними препаратами становить 0,1% із загального обігу цих препаратів. І саме вони не рекомендували переводити ці препарати на так звані рожеві бланки, які відпускаються за суворим обліком».

Однак у розпорядженні редакції є офіційні листи від Міністерства внутрішніх справ України, в яких зазначено протилежне. Так, листом на ім’я Голови Держлікслужби України від 27.03.2014 р. Міністерство внутрішніх справ України заявляє, що МВС неодноразово наполягало на негайному застосуванні жорсткіших заходів з контролю саме за кодеїновмісними препаратами шляхом введення предметно-кількісного обліку і пов­ністю підтримує таку ініціативу. А у відповіді на запит редакції газети «Ваше здоров’я» від 17.06.2014 р. Управління по боротьбі з незаконним обігом наркотиків МВС України наводить статистику: «Протягом 2013 р. підрозділами органів внутрішніх справ України вилучено понад 464 тис. доз кодеїновмісних комбінованих лікарських засобів, що використовуються для виготовлення наркотиків у домашніх умовах». Ця цифра явно набагато вища за заявлений Міністром Мусієм 0,1% від обігу.

Олег Мусій також переклав відповідальність за незаконний обіг кодеїновмісних препаратів і на інші відомства: «Всі кодеїновмісні препарати зобов’язані відпускатися виключно за рецептом лікаря на сьогоднішній день. І якщо недобросовісні фармацевти в якійсь аптеці відпускають незаконно препарат, це проблема МВС спільно з Держлікслужбою, яка повинна була позбавити ліцензії тих, хто порушує чинне законодавство». Однак МВС стверджує: «Відповідальність провізорів за порушення встановлених правил обігу рецептурних препаратів тільки адміністративна і це сприяє їх безконтрольному відпуску».

Притягнення аптечних установ і їх співробітників до кримінальної відповідальності буде можливим лише після введення предметно-кількісного обліку — для цього потрібен лише розчерк пера очільника МОЗ на відповідному наказі.

Крім того О.Мусій запропонував з усіх «кодеїнових» питань звертатися до Романа Ступницького, який «знає відповідь на це питання, тому що він безпосередньо займається ним у Міністерстві охорони здоров’я». Проте Роман Ступницький — всього лише в.о. Голови Громадської ради при МОЗ України і навіть не є співробітником Міністерства.

Отже, Міністр Олег Мусій вкотре підтвердив, що не має наміру вживати жодних заходів з обмеження обігу кодеїновмісних препаратів, зокрема, аптечного наркотику №1 «Кодтерпіну IC®» одеського заводу «ІНТЕРХІМ». Що не дивно, оскільки О.Мусій і його ставленики в Міністерстві та Держлікслужбі тісно пов’язані з зазначеним фармвиробником.

За повідомленням Pharma.net.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я