Олександр Хара,
головний лікар Тернопільського обласного шкірно-венерологічного диспансеру, кандидат медичних наук
Моє знайомство з тижневиком «Ваше здоров’я» розпочалося практично з перших днів його заснування. У часи становлення незалежної української держави виникла потреба у власному медичному масовому виданні, яке однаково було б цікавим і медикам, і широкому колу читачів. Відтак з’явилася, якщо не помиляюся у назві, «Медична газета України». Згадалося, як покійний професор Савчак, керівник курсу дерматології медуніверситету, залучив нас до цього видання і ми тривалий час співпрацювали. Я часто публікував у ньому свої статті. Щоправда, з різних причин газета перестала існувати, натомість з’явилося більш професійне видання — «Ваше здоров’я». І ми великою командою стали співпрацювати з ним, адже газета надходила до обласного шкірвендиспансеру з першого номера.
Сплинуло чимало часу, але з роками співробітництво тільки міцніло — і нині ця газета для нас є другом, порадником, а з деяких питань навіть дискусійним клубом. У ній найбільш широко висвітлюються не тільки загальномедичні проблеми, а й аспекти лікарської практики та організаційної системи дерматовенерологічної допомоги. Важливо, що газета ніколи не обмежується однополюсною думкою. Тому, коли знаходиш щось цікаве, можна висловити на шпальтах і свою позицію чи спростування, аргументи «за» або ж «проти». Дуже цінним є те, що жодного разу за десятки років не траплялося, щоб нам сказали: « Ні, ми цього не друкуємо». Щонайбільше тиждень-півтора, і надіслане з’являється у «Вашому здоров’ї». Звісно, не завжди і не всі розділяють мої погляди. Буває, що все-таки я погоджуюся з твердженнями опонента, а іноді не «здаю власні позиції» та маю можливість подискутувати, бо ж, як відомо, у суперечці народжується істина.
Крім того, газета захищає інтереси медиків, як ми бачимо з матеріалів, співпрацює з центральним комітетом профспілки медичних працівників. Часто друкуються добірки для адміністрації медзакладів щодо правових аспектів законодавства про працю, права та пільги медиків.
Як відомо, нині кожен регіон має власну медичну газету, але це суто на місцевому рівні. А загальнодержавне видання призначене для більш широкого кола читачів. Це орган Міністерства охорони здоров’я, комітету профспілки медичних працівників, яке, безперечно, відображає думки фахових лікарських організацій. І саме в цьому сенсі газета «Ваше здоров’я» тримає лідерство. Можливо, у мене дещо «застарілі» погляди, але я цю газету люблю, ціную її і, впевнений, цінуватиму й надалі.
Нині, на мій погляд, в медичній спільноті відбувається процес «бродіння». Визрівають нові ідеї, іноді на поверхню спливає щось цікаве, а зайве осідає на дно, але відокремити зерна від полови без огляду широкого кола думок неможливо. І газета на своїх сторінках «дозволяє» висловлювати кардинально суперечливі погляди, дає можливість лікарю-читачу титрувати те, що потрібно, аби зробити правильний висновок. Чимало нового нині можна почерпнути з Інтернету, радіомовлення та телебачення — це також добре, але, на мій погляд, там дещо уривчасто подають інформацію. З газетою зовсім інакше — можна ручкою підкреслити цікаві думки, обмізкувати, а тоді вибудувати свій погляд.