9 квітня 2015 р. народні депутати прийняли Закон «Про внесення зміни до ст. 16 Основ законодавства України про охорону здоров’я (щодо акредитації аптечних закладів)». За рішення проголосували 246 парламентаріїв.
У профільному комітеті Верховної Ради повідомили, що закон дасть змогу знизити ціни в аптеках за рахунок зменшення плати аптечними закладами за акредитацію, що відтепер скасовується прийнятим документом.
«Метою є зменшення регулюючого впливу держави на діяльність суб’єктів господарювання, які здійснюють торгівлю лікарськими засобами. Реалізувати зазначену мету пропонується шляхом законодавчого закріплення норми, згідно з якою не підлягають акредитації аптечні заклади, що здійснюють діяльність на підставі відповідної ліцензії», — йдеться в пояснювальній записці до Закону.
«Сьогодні аптека — це заклад охорони здоров’я. Провізор в аптеці може порадити клієнту той чи інший лікарський засіб або звернутися до лікаря. Відповідно до встановленої процедури, як будь-який інший заклад охорони здоров’я, аптеки мали проходити обов’язкову акредитацію, — зауважила перший заступник Міністра охорони здоров’я Олександра Павленко. — Але, на жаль, сам цей процес було спотворено. Обов’язковість перетворилася на спосіб заробляння грошей чиновниками. Ми спочатку скасували обов’язковість акредитації, але надалі необхідно реформувати законодавство, що регулює діяльність аптек».
За матеріалами прес-служби МОЗ України