Олександра Павленко: «Чиновники не зможуть наживатися на аптеках»

521

549c0505720479 квітня 2015 р. народні депутати прийняли Закон «Про внесення зміни до ст. 16 Основ законодавства України про охорону здоров’я (щодо акредитації аптечних закладів)». За рішення проголосували 246 парламентаріїв.

У профільному комітеті Верховної Ради повідомили, що закон дасть змогу знизити ціни в аптеках за рахунок зменшення плати аптечними закладами за акредитацію, що відтепер скасовується прийнятим документом.

«Метою є зменшення регулюючого впливу держави на діяльність суб’єктів господарювання, які здійснюють торгівлю лікарськими засобами. Реалізувати зазначену мету пропонується шляхом законодавчого закріплення норми, згідно з якою не підлягають акредитації аптечні заклади, що здійснюють діяльність на підставі відповідної ліцензії», — йдеться в пояснювальній записці до Закону.
«Сьогодні аптека — це заклад охорони здоров’я. Провізор в аптеці може порадити клієнту той чи інший лікарський засіб або звернутися до лікаря. Відповідно до встановленої процедури, як будь-який інший заклад охорони здоров’я, аптеки мали проходити обов’язкову акредитацію, — зауважила перший заступник Міністра охорони здоров’я Олександра Павленко. — Але, на жаль, сам цей процес було спотворено. Обов’язковість перетворилася на спосіб заробляння грошей чиновниками. Ми спочатку скасували обов’язковість акредитації, але надалі необхідно реформувати законодавство, що регулює діяльність аптек».

За матеріалами прес-служби МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я