Радник Президента України Ольга Богомолець провела розширену нараду з питань реформування системи охорони здоров’я, присвячену першочерговим та стратегічним крокам з реформування та подолання проявів корупції в цій сфері. «Яскравим прикладом неефективності існуючої системи надання медичної допомоги є той факт, що 70% викликів швидкої допомоги відноситься до лікування гіпертонічних кризів, що в принципі мало би бути зоною відповідальності сімейного лікаря та системи профілактичних заходів відповідального пацієнта», — наголосила Радник Президента.
На думку представника ВООЗ в Україні Ігоря Перегінця, корупція в системі медицини є не причиною, а наслідком функціонування самої системи, яка потребує негайних реформ і перегляду системи фінансування. «Першочерговим кроком цієї реформи мало би бути посилення первинної медичної ланки. Держава має фінансувати не потреби лікарень, а реальні потреби пацієнта», — наголосив він.
За інформацією представника ВООЗ в Україні, 80% державних фінансових витрат у системі охорони здоров’я йде на утримання інфраструктури медицини, а не на лікування, що є ознакою неефективності. При цьому близько 42% витрат на лікування надходить із кишені самого пацієнта. Отже, головним завданням він вважає реформу системи фінансування МОЗ та всіх медичних закладів.
Темою жвавої дискусії стало обговорення кількісних показників якісної роботи лікаря та медичного персоналу. Більшість присутніх висловилася за те, що існуюча система ВООЗ дає достатній перелік кількісних оцінок якості і його потрібно застосувати.
Підсумовуючи, Ольга Богомолець наголосила, що її метою як Радника Президента є «створення прозорих і відкритих взаємовідносин у системі охорони здоров’я, в якій лікар не відчував би страху перед можливим звинуваченням у корупції, а його сумлінна і високопрофесійна робота мала б адекватну оплату й була предметом гордості у суспільстві».
За повідомленням прес-служби Президента України