Ольга Богомолець: «Спалах дифтерії призведе до смертей тисяч українців»

563

У січні 2018 року засоби масової інформації повідомили: у Рубіжному Луганської області зафіксовано й лабораторно підтверджено перший випадок захворювання на дифтерію. Згодом у Міністерстві охорони здоров’я інформацію спростували: «Підозрілий на дифтерію випадок у Луганській області після проведення лабораторних досліджень у мікробіологічній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ України не підтвердився».

Натомість Голова Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець переконана: українці мають бути готовими до спалаху дифтерії, який може виявитися набагато масштабнішим і страшнішим за той, котрий Україна пережила у 90-ті, коли на дифтерію зах­воріло близько 20 тис. осіб, з яких 696 померло. «Рівень вакцинації українців сьогодні найнижчий у Європі і один з найнижчих за всю історію нашої країни. Від дифтерії вакциновано лише близько 47,5% дітей і набагато менше дорослих. Така картина недовакцинації спос­терігається вже протягом кількох років, — говорить О. Богомолець. — Недостатня просвітницька робота з боку МОЗ і МОН та постійні перебої з постачанням вакцин і сироваток призвели до того, що колективний iмунiтет до дифтерії знизився до критичного рiвня, а тому спалах цієї небезпечної хвороби — неминучий. Це справа дуже короткого часу».

Голова Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я наголошує: дифтерія не лише спричиняє тяжкі ускладнення (неврити, нефроз, інфекційно-токсичний шок, міокардити), а й часто призводить до смерті. «Врятувати хворого можна тільки вчасним введенням спеціальної сироватки. На жаль, разом з низьким рівнем вакцинації, за винятком кількох сотень доз, отриманих у якості гуманітарної допомоги, в Україні майже повністю відсутні сироватки. За такої ситуації смертність від дифтерії може сягати 50%, — стверджує О. Богомолець. — Розраховувати на те, що завтра сироватки проти дифтерії з’являться в Україні та зможуть нас врятувати, не варто. Досвід останніх двох років свідчить: державні закупівлі медикаментів практично паралізовані, а МОЗ не здатне впоратися з проблемою. Тому єдина можливість убезпечити себе від вкрай небезпечної хвороби — зробити вакцинацію собі, своїм близьким та повторювати її кожні 10 років. Так ви не тільки захистите самих себе, а й зможете запобігти поширенню хвороби в масштабах цілої країни».

За матеріалами офіційної сторінки Ольги Богомолець у Facebook, офіційного веб-сайту МОЗ України та телеканалу «112 Україна»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я