Онкологічна служба потребує державної підтримки

516

dergfin_zdravoohranУ цьому році вперше до бюджету було внесено окрему статтю витрат на прид­бання мамографів: для закупівлі 80 таких апаратів виділено 188 млн грн. Про це заявила перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра Павленко.

«На сьогодні оголошено торги й розпочато тендери. Відкривати конверти з пропозиціями будемо вже 30 листопада, — зазначила вона. — МОЗ розподілить апарати між областями відповідно до потреб».

В Україні також катастрофічно бракує радіологічного обладнання. «Наприклад, лінійних прискорювачів у нас 17, із яких реально працює 12. А потрібно — 200. Але це устаткування настільки дороговартісне, що придбання хоча б одного апарату буде великим прогресом», — сказала О. Павленко.

Не працює лінійній прискорювач і в Національному інституті раку (НІР), оскільки для його розміщення потрібний радіологічний корпус, який нині добудовується. Саме цей медичний заклад МОЗ вважає ядром всеукраїнської онкологічної служби, лікувальним, методологічним і навчальним центром.

«Ми ведемо переговори з Фондом Ріната Ахметова, який свого часу працював над цим проектом, підписував будівельну документацію, меморандум з МОЗ. Сьогодні всі роботи зупинені. Якщо в їх плани не входить завершувати розпочате, тоді потрібно або шукати інвесторів, або виділяти кошти з бюджету, — розповіла перший заступник Міністра. — Ми подали заявку до Міністерства економічного розвитку і торгівлі на виділення коштів на добудову. Наразі з директором НІР Оленою Колесник і бізнес-школою Києво-Могилянської академії відпрацьовуємо програму розвитку інституту. Протягом 2015 р. ми допомагали цій установі стати на ноги. На початку року було змінено директора, усі процеси — від будівництва до закупівель — стали прозорими і законними».

Щодо придбання препаратів для онкологічних хворих, то 6 листопада було підписано договір між МОЗ і британським агентством Crown Agents на 750 млн грн. Він передбачає закупівлю онкологічних і онкогематологічних препаратів, а також радіологічних, хіміопрепаратів і препаратів супроводу онкологічних хворих.

За матеріалами прес-служби МОЗ України й onco.com.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я