ООН/ЮНІСЕФ та ПРООН відзвітували про закупівлі вакцин

448

vaccines2Міністерство охорони здоров’я повідомило про наявність в Україні вакцин, закуплених міжнародними організаціями ООН/ЮНІСЕФ і ПРООН та за кошти місцевих бюджетів регіонів, які використовуються для проведення імунізації дітей згідно з Календарем профілактичних щеплень, а саме:

  • проти гепатиту В («Еувакс») — 746,099 тис. доз;
  • для профілактики кашлюку (ацелюлярна), дифтерії, правця, поліомієліту (інактивована), гемофільної інфекції типу b («Пентаксим») — 264,246 тис. доз;
  • для профілактики кору, паротиту, краснухи — 419,924 тис. доз;
  • для профілактики гемофільної інфекції — 339,789 тис. доз;
  • БЦЖ (проти туберкульозу) — 12,499 тис. доз;
  • проти кашлюку, дифтерії, правця («Інфанрикс») — 301 доза;
  • проти поліомієліту інактивована (ІПВ) — 286,955 тис. доз;
  • для профілактики сказу («Індіраб») — 5, 974 тис. доз;
  • проти дифтерії та правця (дитяча) — 12,420 тис. доз;
  • проти дифтерії та правця (для дорослих) — 53,984 тис. доз;
  • протиправцевий імуноглобулін — 365 доз;
  • протиправцева сироватка — 1,428 тис. доз;
  • протиботулінічна сироватка — 21 доза.

22 липня в Україну надійшло 91,393 тис. доз вакцини для профілактики сказу «Рабіпур®», закуп­леної ЮНІСЕФ. На першу декаду серпня запланована поставка всієї кількості вакцини для профілактики кашлюку, дифтерії, правця (АКДП) — 1,77 млн доз, вакцини для профілактики дифтерії, правця у дорослих (АДП-М) — 1,6 млн доз, вакцини проти поліомієліту (оральної, бівалентної) — 1,378 млн доз і чергової частини вакцини проти гепатиту В — 450 тис. доз. Упродовж серпня 2016 року буде поставлена вакцина для профілактики туберкульозу в кількості 2,5 млн доз.

Характеризуючи закупівлі вакцин, що здійснює ЮНІСЕФ, провідний медичний експерт цієї організації Катерина Булавінова заявила: «За першу половину року вдалося зробити практично неможливе, тому що ЮНІСЕФ отримав гроші від Уряду майже в останній день 2015 року.

На той момент ми могли купувати тільки ті вакцини, які містяться в портфелі ЮНІСЕФ, але була й вимога Уряду, щоб всі вони були зареєстровані в Україні. Тоді були зареєстровані тільки два препарати, зараз — усі, крім одного».

За її словами, першими, ще в квітні цього року, були поставлені вакцини проти кору, краснухи, паротиту та гепатиту В. Незважаючи на налагоджені з початку червня регулярні поставки, які триватимуть до осені, Україна відчуватиме дефіцит, що виник ще у 2010 році. Мова йде про часткове покриття потреб.

«Ситуація невтішна, і з охопленням, і з наявністю. У минулому році вакцин взагалі не було. Препарати на приватному ринку були швидко розкуплені. Системна помилка України полягає в тому, що в нас керуються не програмними інтересами зі створення імунного щита, а можливостями бюджету з його пос­тійним недофінансуванням.

Критичною залишається ситуація з поліомієлітом. Із квітня в Україні немає жодної дози оральної поліомієлітної вакцини. І це тоді, коли країна живе в режимі спалаху поліо. У травні було зареєстровано нову бівалентну ОПВ. Ми готові її пос­тавити, але вже кілька місяців чекаємо відповідних змін до постанови Кабінету Міністрів, що дозволять її завезення. Подібне зволікання ми вважаємо невиправданим», — розповіла К. Булавінова.

У той же час Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко повідомив у Facebook про прийняте Урядом рішення, що регламентує використання залишку коштів, який утворився внаслідок економії під час здійснення закупівель через міжнародні організації: «Економія дасть змогу здійснити додаткову закупівлю вакцини для профілактики поліомієліту та вакцини для профілактики кашлюку, дифтерії, правця, лікарських засобів для дітей із орфанними захворюваннями», — повідомив він.

За матеріалами прес-служби МОЗ України, сайту «Громадське радіо» та Facebook

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я