Постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 р. №932 затверджено Порядок створення госпітальних округів (далі — Порядок). Державні адміністрації зобов’язано у місячний термін подати до Міністерства охорони здоров’я України пропозиції щодо переліку та складу госпітальних округів згідно із цим Порядком.
МОЗ у свою чергу має в цей самий термін узгодити примірне положення про госпітальний округ і до 1 лютого 2017 року представити Уряду проект нормативно-правового акта щодо затвердження переліку та складу госпітальних округів. Відповідно до Порядку госпітальні округи діятимуть згідно із цим примірним положенням.
Створення госпітальних округів здійснюватиметься з урахуванням:
- належного робочого навантаження для закладів охорони здоров’я, що сприяє гарантуванню рівня безпеки та якості медичної допомоги;
- демографічних показників, структури захворюваності, тенденцій міграції населення, а також їх прогнозу;
- дотримання норм часової доступності необхідної медичної допомоги;
- усталених клінічних маршрутів пацієнтів до закладів охорони здоров’я, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу;
- інституційної спроможності прийняття управлінських рішень, спрямованих на підвищення ефективності використання ресурсів системи охорони здоров’я, у тому числі рішень щодо перепрофілювання існуючих закладів охорони здоров’я або їх подальшої спеціалізації.
Крім того, багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування первинного рівня має забезпечувати надання медичної допомоги не менше ніж 120 тис. осіб, а вторинного — не менше ніж 200 тис. осіб.
Порядком також затверджено, що склад, межі та зона обслуговування госпітального округу повинні визначатися так, аби громадяни, котрі проживають на його території, мали доступ до вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги в межах свого госпітального округу. Центром госпітального округу визначатиметься населений пункт, як правило — місто з кількістю населення понад 40 тис. осіб, у якому розміщено багатопрофільну лікарню інтенсивного лікування вторинного рівня.
Центром госпітального округу також дозволяється обирати місто, що географічно є найближчим до населеного пункту, де розташована багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування. Зона обслуговування госпітального округу визначається з огляду на своєчасність прибуття до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування (не більше 60 хвилин) та має бути еквівалентною радіусу у 60 км, якщо є дороги із твердим покриттям.
Проте в разі відсутності шляхів сполучення чи наявності особливостей рельєфу, які суттєво ускладнюють комунікацію (ріки без мостів, гори), зона обслуговування може бути меншою.
За матеріалами «Урядового порталу»