«2013 рік по впровадженню Національного проекту «Нове життя» визначений як рік якості надання медичної допомоги жінкам та дітям, — сказав у своєму виступі під час селекторної наради 11 квітня цього року перший заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Качур. — Впровадження моделі оптимальної медичної допомоги вагітним, породіллям, новонародженим є пріоритетним завданням Міністерства охорони здоров’я України. Уже затверджено дві робочі групи, які спрямовані на удосконалення показників моніторингу діяльності перинатальних центрів та організації перинатальної допомоги в регіонах, розробку клінічних настанов, стандартів надання медичної допомоги матерям і дітям та пакета нормативних документів задля створення та функціонування перинатальних центрів II рівня». Варто відзначити, що до складу профільних груп увійшли представники Адміністрації Президента України, Національного проекту «Нове життя — нова якість охорони материнства та дитинства», голови профільних професійних асоціацій, міжнародні партнери, науковці.
«Перші засідання робочих груп відбулися 25 та 27 березня, — повідомив Олександр Качур. — За результатами їх роботи відпрацьовано план на 2013 рік з удосконаленням моніторингових показників. Зокрема, першочерговими щодо розробки клінічних настанов та клінічних протоколів робоча група визначила: акушерські кровотечі, акушерський сепсис, дистонія плечиків, пренатальна діагностика, невідкладні стани в акушерстві, неонатальна реанімація тощо». Підготовка медичних кадрів для роботи в перинатальних центрах III рівня, за словами Олександра Качура, буде проводитися за трьома напрямами: навчання лікарів у рамках існуючої системи післядипломної медичної освіти (курси тематичного удосконалення, передатестаційні цикли, семінари, конференції тощо), освітній проект із Федеративною Республікою Німеччина, освітні програми з підготовки медичних кадрів за підтримки міжнародних партнерів.
Також він наголосив, що за результатами аналізу показників діяльності новостворених перинатальних центрів за I квартал поточного року продовжено роботу щодо скерування вагітних із високим та середнім перинатальним ризиком до перинатального центру III рівня, налагоджено систему онлайн-консультування та скерування пацієнтів до державної установи «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України», налагоджено систему безперервного підвищення кваліфікації медичних кадрів у новостворених перинатальних центрах.
Прес-служба МОЗ України