Оториноларингологія

1631

VZ_24-25_Страница_24_Изображение_0003Підручник «Дитяча оториноларингологія» є результатом багаторічної праці колективу авторів із Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика та ДУ «Інститут отоларингології АМН України ім. проф. О.С. Коломійченка» під керівницт­вом професора А.А. Лайка.

В національному підручнику з дитячої отоларингології розглядаються питання діагностики, сучасних методів консервативного та хірургічного лікування. Основою підручника є багатий практичний досвід авторів і систематизовані дані літератури з проблем дитячої отоларингології.

Структура витримана в класичному стилі і складається зі змісту, передмови, розділу «З історії розвитку отоларингології в Україні», 9 клінічних розділів (хвороби вуха, носа та приносових пазух, глотки, гортані, деякі хвороби стравоходу, вроджені вади розвит­ку ЛОР-органів, специфічні захворювання дихальних шляхів, невідкладна допомога дітям із загрозливими станами), бібліографічного опису основної використаної літератури (38 джерел) та рекомендованої літератури для поглибленого вивчення (25 джерел), переліку 43 умовних скорочень, предметного покажчика.

У логічній послідовності представлено всі розділи сучасної клінічної дитячої оториноларингології, орієнтовані на сучасні стандарти діагностики та лікування хворих з патологією ЛОР-органів. Викладення етіології, патогенезу, клінічної картини, симптоматики, діагностики, диференціальної діагностики та лікування базується на найновітніших даних вітчизняної і світової літератури.

Вкрай актуальними і потрібними є підрозділи, присвячені ЛОР-онкології, де доступно описані доброякісні і злоякісні пухлини ЛОР-органів. Оригінальним і дуже важливим є розділ, присвячений аномаліям розвитку ЛОР-органів, тому що вперше з цією патологією зустрічаються неонатологи та дитячі отоларингологи.

Цікавим, особливо для отоларингологів, є розділи «Інфекційні захворювання дихальних шляхів» та «Невідкладна допомога дітям з загрозливими станами».

Доцільною є характеристика клінічної картини грипу, скарлатини, кору, коклюшу, дифтерії, інфекційного мононуклеозу. Не менш актуальні описи герпетичної, кандидозної та ВІЛ-інфекції. Особливо важливими є схеми надання невідкладної допомоги дітям з загрозливими станами та дози препаратів.

 

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я