Пацієнти столиці також на межі вимирання

826

Binder1.pdf - Adobe Acrobat Pro_Страница_05_Изображение_0001Перебої із забезпеченням хворих на хронічну ниркову недостатність (ХНН) розчинами для перитонеального діалізу почалися ще два роки тому, але зараз ситуація вкрай загрозлива.

Уже навесні цього року проблеми з постачанням розчину стали дуже відчутними — торги не відбулися нібито у зв’язку з падінням курсу нацвалюти (виробник діалізу й витратних матеріалів — іноземна компанія), але щоразу ситуацію вдавалося якимось чином владнати, й вона не доходила до критичної. І ось 28 серпня Департаментом охорони здоров’я Києва були оголошені торги, на які не вийшов жоден виробник. Причина — відомство заборгувало компанії-постачальнику за вже використані розчини мільйонні суми. У результаті пацієнти взагалі перес­тали отримувати розчин.

Розуміючи, що без розчину відлік життя йде на дні або й години, хворі на хронічну ниркову недостатність (а це — інваліди І групи) 5 вересня зіб­ралися на мітинг під стінами КМДА. До пікетувальників вийшов віце-мер із гуманітарних питань Михайло Борисович Радуцький і повідомив, що вже декілька днів з’ясовує, як же так сталося, що хворих не забезпечують розчином, а також веде перемовини з компанією-постачальником. Він запевнив, що місто вже нібито відшукало кошти, аби заплатити борг постачальнику, а «діра» в забезпеченні хворих на діаліз, яка утворилася через несвоєчасне проведення торгів, буде «закрита» за рахунок гуманітарної допомоги.

Обіцянка-цяцянка, але хворим і це надія! Ситим і здоровим чиновникам-мільйонерам важко уявити, що у людини може не бути грошей на врятування власного життя, але хіба це привід чекати, поки доведені до відчаю пацієнти прийдуть штурмувати стіни КМДА? До речі, відповіді на питання, чому допустили таку кричущу ситуацію, і — головне — хто за це відповість, досі не отримано. Тож, до зустрічі на наступному мітингу, Михайле Борисовичу!

За матеріалами facebook.com/NephroNadiya

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я