Верховна Рада внесла зміни до ст.14 Закону України «Про екстрену медичну допомогу»: тепер системі екстреної медичної допомоги дозволяється залучати кошти підприємств, установ та організацій і добровільні пожертвування фізичних та юридичних осіб.
За відповідні зміни проголосували 234 народних депутати із 315 зареєстрованих у залі.
Відповідно до цих змін, фінансове забезпечення системи екстреної медичної допомоги за рахунок бюджетних коштів здійснюється відповідно до бюджетного законодавства.
Введена ж норма дозволяє для розвитку і покращення матеріально-технічної бази системи екстреної медичної допомоги залучати кошти підприємств, установ та організацій, незалежно від форми власності і господарювання, а також добровільні пожертвування фізичних і юридичних осіб, благодійних організацій та об’єднань громадян, інші джерела, не заборонені законодавством.
Член парламентського комітету з питань охорони здоров’я і колишній глава МОЗ Юрій Поляченко запевняє, що пацієнтам не варто боятися здирництва. «Мова йде не про легалізацію тіньових гонорарів, а про збір максимальної кількості небюджетних коштів: від громадських організацій, спонсорів, меценатів-фізичних осіб, — упевнений Ю. Поляченко. — Я оптиміст: буде більше ресурсів. Уже зараз залучаються благодійні гроші на будівництво хоспісів, діагностичних центрів».
Своєю чергою нейрохірург і колишній глава МОЗ Микола Поліщук, навпаки, вважає, що гроші з пацієнта з посиланням на закон просити зможуть: «Внесення пожертвувань — шлях до корупції і «дзвіночок» про те, що охорона здоров’я у нас для системи, а не для пацієнта, — вважає він. — Екстрена медицина повинна повністю забезпечуватися державою».
За матеріалами http://health.unian.net та http://news.mail.ru