Пакет першочергових реформ

770

vrach1 Прийняття антибюрократичних законів

«У першу чергу повинна відбутися законодавча реформа — як у медицині, так і в інших галузях. Тільки після змін у законі та спрощення бюрократичної системи можна говорити про такі конкретні нововведення, як страхова медицина, модернізація обладнання, поліпшення умов роботи лікарів. Причому міняти законодавчу базу ми будемо не в далекому майбутньому, а вже зараз».

2 Ліквідація «ліжкового фінансування»

«Будемо міняти систему витрачання державних коштів. Наприклад, зараз фінансування в лікарні виділяється на кількість ліжок. Це неправильно. Адже в клініках різна завантаженість, лікарі виконують різну кількість операцій, але при цьому офіційна ставка в усіх фахівців однакова. Ми ж хочемо ввести систему, за якої праця лікаря оплачуватиметься за кількістю пацієнтів, яких він веде в даний момент».

3 Лікарні стануть автономними

«Керівництво кожної клініки самостійно вирішуватиме, на що витрачати кошти».

4 Впровадження офіційної оплати

«Сьогодні кожній людині зрозуміло, що медицина в Україні — платна. Причому пацієнт оплачує медичні послуги двічі — зі своїх податків і «в конверті». Гроші, які хворий платить вдруге, йдуть безпосередньо в чиюсь кишеню, а не на закупівлю обладнання, модернізацію операційних, ремонт. Це потрібно міняти шляхом створення контрактних відносин між пацієнтом і лікарнею. Тобто людина платитиме ті ж гроші, що й зараз, але офіційно, і за це отримає якісніші послуги в кращих умовах. Тарифікацію кожної послуги встановлюватиме МОЗ, і ціни повинні бути відомі всім».

5 Медстрахування — тільки після податкової реформи

«Перехід на страхову медицину входить у наші плани. Але в нинішніх умовах роботи лікарень це неможливо. Жодна страхова компанія не візьметься співпрацювати з ними при нелогічній системі фінансування ліжок. Це невигідно. А створювати державну страхову компанію я не маю наміру. Тому перехід на страхову медицину стане можливим після запровадження податкової реформи, зміни системи».

6 Україна не перевірятиме ліки, зареєстровані в «надійних країнах»

«Щоб препарат з’явився в продажу, виробнику або постачальнику потрібно обійти величезну кількість інстанцій, заплатити хабара за кожний поставлений підпис і печатку. У кінцевому підсумку всі витрати оплачує пацієнт, який купує ліки. Ми збираємося спростити цю систему. Наприклад, препарати, які вже мають міжнародний сертифікат якості (якість ліків підтверджено в Європі або в США), не повин­ні проходити додаткових перевірок в Україні. Якщо прибрати цю та інші непотрібні процедури, вартість ліків повинна стати нижчою, а період реєстрації або перереєстрації препарату триватиме набагато менше».

7 Держзакупівлями займуться міжнародні організації

«Тендери на державні закупівлі ліків і вакцин будуть передані міжнародним організаціям: ВООЗ, ЮНІСЕФ. Препарати почнуть купувати безпосередньо у виробників шляхом електронних закупівель. Це допоможе забезпечити прозорість процедури».

За матеріалами газети «Факты»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я