Останній брифінг МОЗ в Українському кризовому медіа-центрі був присвячений напрямкам оновлення служби екстреної медичної допомоги. Доповідав заступник Міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський. «Перші хвилини до моменту надання меддопомоги є критичними. Відтак МОЗ не лише подбає про функціонування бригад швидкої, а й проведе відповідні навчання пожежників і поліцейських, які зазвичай першими опиняються на місці надзвичайних подій», — повідомив він.
Курси за участю закордонних викладачів розпочнуться вже найближчим часом. На черзі — системна зміна підготовки фахівців-парамедиків: МОЗ розробляє спеціальні 3-4-річні навчальні бакалаврські програми.
О. Лінчевський окреслив 8 елементів реформи екстреної медичної допомоги.
- Організація спеціалізованих медичних тренувань для поліцейських і пожежників — оволодіння базовими навичками з порятунку та підтримки життя потерпілого до приїзду швидкої.
- Покращення роботи диспетчерської системи, яка відсіюватиме непрофільні дзвінки та направлятиме на місце пригоди найближчий автомобіль.
- Створення колл-центру — безкоштовного конфіденційного сервісу, до якого можна подзвонити, аби отримати фахову пораду лікаря чи довідкову інформацію медичного характеру.
- Розширення мережі підстанцій екстреної медичної допомоги.
- Тренування для лікарів і фельдшерів, що вдосконалить їх практичні навички та наблизить рівень надання допомоги до західних медичних стандартів, з отриманням індивідуальних ліцензій на практику.
- Впровадження протоколів надання невідкладної допомоги на засадах доказової медицини.
- Розробка 3-річних навчальних програм для фахівців з догоспітальної допомоги — парамедиків. Водії швидкої (екстрені медичні техніки), які мають стати повноцінними членами медичної команди, проходитимуть 3-тижневу підготовку.
- Створення у лікарнях відділень екстреної (невідкладної) медичної допомоги, де пацієнтам надаватиметься перша допомога на госпітальному етапі.
За матеріалами прес-служби МОЗ України