Лікар-інфекціоніст Євген Дубровський роз’яснив, хто небезпечніший для суспільства – особа, яка отримала COVID-щеплення, або людина, яка вже перехворіла на коронавірус. Своїм бачення з точки зору ризиків інфікування та перенесення COVID-19 він поділився на власній фейсбук-сторінці.Лікар вважає, що люди, які вже перехворіли, більш безпечні для оточення, ніж ті, хто вакцинувався. Він пояснив, що вже давно доведено, що особи, які перехворіли, повторно хворіють надзвичайно рідко. «Навіть вирахуваний відсоток-0,1. Ця десята частка відсотка припадає на людей, що мають дефекти імунітету, які не дозволяють сформувати повноцінний тривалий захист», – доводить у дописі інфекціоніст.
Він впевнений, що хворі повторно все одно одужують, більш того, важко хворіють взагалі вкрай рідко (теж пораховано – в 0,05% випадків потрапляють в стаціонар). «Отже, їх імунітет достатній, щоб одужати, але недостатній для формування імунної пам’яті», – пояснює Дубровський.
Дізнавайтеся більше: В Україні вимагають ввести кримінальну відповідальність за примусову вакцинацію
У більшості людей, за словами інфекціоніста, які перехворіли на COVID-19, з’являється тривалий імунітет, який може захистити перехворілих від повторного зараження протягом багатьох місяців. Дубровський запевняє, що медпрацівників ковідних лікарень практично не трапляється повторне зараження коронавірусом – імунітет у людей, що перехворіли, може бути вельми сильним.
За його словами, люди, які вакцинувалися, можуть інфікуватися повторно, і це нормально. «Це не дивно, тут немає нічого несподіваного. Ні ВООЗ, ні CDC, ні МОЗ не стверджують, що вакцинація не гарантує стовідсотковий захист», – написав лікар. Він зауважив, що вакциновані марно ігнорують правила безпеки – вони можуть заразитися коронавірусом повторно, тому їм не слід ігнорувати симптоми захворювання.
Фахівець запевняє, що перехворілі COVID-19, в порівнянні з тими, хто отримав щеплення, більш безпечні для оточення, тому, можуть мати такі самі привілеї, як ті, що імунізувалися.