Дослідники з США поставили під сумнів модель енергетичного балансу, згідно з якою збільшення ваги відбувається тому, що люди споживають більше калорій, ніж витрачають. Про це пише видання Science Daily з посилання на роботу дослідників у The American Journal of Clinical Nutrition.Автори дослідження зазначають, що модель енергетичного балансу має фундаментальні недоліки. Повідомляється, що є альтернативна модель – вуглеводно-інсулінова, яка краще пояснює причини ожиріння та збільшення ваги.
Фахівці наголосили, що завдяки вуглеводно-інсуліновій моделі можна ефективніше контролювати вагу у довгостроковому періоді. Згідно із цією моделлю, переїдання не є головною причиною ожиріння.
Вчені зауважили, що теперішня епідемія ожиріння у Сполучених Штатах пов’язана із надмірним споживанням продуктів з високим глікемічним індексом. Швидкі вуглеводи та оброблені продукти викликають гормональні реакції, які докорінно змінюють метаболізм, сприяють накопиченню жиру та викликають ожиріння.
Повідомляється, що ухвалення вуглеводно-інсулінової моделі замість моделі енергетичного балансу має радикальні наслідки для контролю ваги та лікування ожиріння. Дослідники зазначили, що люди мають звернути увагу не на кількість їжі, а на те, які продукти вони їдять.
«Скорочення споживання швидких вуглеводів, які переважають у їжі в епоху низькожирових дієт, знижує основне прагнення накопичувати жир. В результаті люди можуть схуднути, не відчуваючи почуття голоду і боротьби», – сказав провідний автор дослідження, ендокринолог з дитячої лікарні Бостона, професор Гарвардської медичної школи доктор Девід Людвіг
Вчені підкреслили, що необхідно провести подальші дослідження для остаточної перевірки обох моделей.
Нагадаємо, що кетодієти мають істотний ризик для здоров’я. Вчені з’ясували, що кетогенні дієти можуть негативно позначитися на здоров’ї, а ризики від них переважають над користю. Особливо небезпечні кетодієти для вагітних та людей з хворобами нирок.
Раніше стало відомо, що інтервальне голодування не допомагає схуднути швидше. Британські дослідники вважають, що ефективнішим способом є обмеження калорій.