Оновлено критерії оцінки ступеня ризику від здійснення медичної практики та періодичність планових перевірок МОЗ.
Нові критерії затверджені постановою Кабміну від 18 грудня 2018 роки № 1163, яка набула чинності 4 січня 2019 року.
У оновленій редакції розширено перелік критеріїв ризику і встановлено бальну систему оцінки ступеня ризику.
Тепер при оцінці ступеня ризику від здійснення госпдіяльності крім виду медичної допомоги, строку здійснення діяльності та наявності порушень враховуватимуться також результати клініко-експертної оцінки якості надання медичної допомоги, кількість спеціальностей за якими провадиться медична практика та кількість позапланових перевірок, проведених протягом останніх двох – п’яти років.
За кожним з критеріїв ризику встановлено показники та кількість балів по кожному показнику. За суммою балів, нарахованих за усіма критеріями, суб’єктів господарювання відносять до високого, середнього або незначного ступеня ризику.
Наприклад, здійснення діяльності з медпрактики менше трьох років – 13 балів, виявлені порушення вимог законодавства у трьох та більше випадках клініко-експертної оцінки якості надання медичної допомоги – 23 бали, більше п’яти спеціальностей, за якими провадиться медична практика – 13 балів і т.д.
Віднесення підприємства до одного з трьох ступенів ризику здійснюється з урахуванням суми балів, нарахованих за усіма критеріями :
- від 41 до 100 балів – високий (перевірки не частіше одного разу на два роки);
- від 21 до 40 балів – середній (перевірки не частіше одного разу на три роки);
- від 0 до 20 балів – незначний (перевірки не частіше одного разу на п’ять років).
Джерело: Liga.net