Підготовка лікарів по-новому: МОЗ ініціювало зміни до інтернатури

3686

МОЗ винесло на публічне обговорення проект наказу «Про затвердження Положення про інтернатуру». Впроваджувати зміни планується з 2020 року. Вони направлені на наближення системи навчання лікарів до стандартів ЄС. Ці зміни значно підвищать конкурентоспроможність вітчизняних медиків на міжнародному ринку, стверджують у міністерстві.

Щодо основних змін наказу, то вони стосуються таких аспектів:

Змінюється термін навчання в інтернатурі

Зараз існує значна відмінність між кількістю років підготовки лікарів в Україні та у світі. У Сполучених Штатах на підготовку лікаря акушера-гінеколога відведено 12 років, в той час як в Україні – 9. Такий досвід нерелевантний, тому він погано впливає на цінність українських спеціалістів у світі.

Згідно проекту наказу, пропонується збільшення терміну інтернатури до 3 років для всіх спеціальностей, окрім загальної стоматології. На цій спеціальності навчатимуться в інтернатурі один рік. Після закінчення навчання в інтернатурі планується, що лікарі будуть проходити резидентуру.

Спеціальності до інтернатури

Відбулось зменшення спеціальностей з 34 до 13, за якими буде йти набір до інтернатури.

Експертна комісія МОЗ України визначила 13 загальних спеціальностей (акушерство і гінекологія, анестезіологія та інтенсивна терапія, внутрішні хвороби,загальна практика сімейна медицина, загальна стоматологія, медицина невідкладних станів, педіатрія, психіатрія, отоларингологія, офтальмологія, радіологічна онкологія та ядерна медицина, радіологія, хірургія), які стануть підготовчим етапом для подальшої вужчої спеціалізації. Наприклад, щоб стати нейрохірургом, студент повинен пройти інтернатуру за спеціальністю хірургія, а згодом резидентуру за спеціальністю нейрохірургія. 

Зарахування та розподіл до інтернатури

Зараз студент-медики, які навчаються за державні кошти, можуть обрати або розподіл, або працевлаштуватися з можливістю проходження інтернатури. Студенти, які навчаються на контрактній основі, самостійно обирають місце проходження інтернатури та мають принести гарантійний лист від медичного закладу про зарахування до закладу освіти.

Ця система втрачає актуальність у сучасному світі та може містити корупцію. Щоб надати однакові права для всіх студентів, планується запровадження розподілу за електронним реєстром за результатами Єдиного державного кваліфікаційного іспиту.

Атестація майбутніх медиків

Коли студенти закінчують інтернатуру, то вони йдуть на обов’язкову атестацію для присвоєння звання лікаря-спеціаліста. Така атестація проходить у вигляді іспиту та співбесіди в університетах.

Новим наказом пропонується проходження тесту у формі ліцензійного інтегрованого іспиту Крок 3 за спеціальністю. Допуском до тестування слугуватиме об’єктивний структурований клінічний іспит (ОСКІ).

Джерело: МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я