Підписання угоди АССА дозволить усунути дисбаланс імпорту та експорту на українському ринку ліків

1398

Налагодження активного взаємовигідного та конструктивного діалогу на рівні Європейського Союзу сприятиме скороченню дисбалансу між імпортом та експортом фармацевтичної продукції в Україні. Таку думку висловив Голова Державної служби України з лікарських засобів Олексій Соловйов під час конференції «Актуальні напрями регулювання обігу лікарських засобів і виробів медичних у середньостроковій перспективі» («ФармМедОбращение 2013»).

У 2011-2013 рр. розрив між експортом та імпортом фармпродукції становив кілька десятків разів. Скорочення такого розриву є важливим напрямом реалізації вітчизняної державної соціально-економічної політики в середньостроковій перспективі. «Наша позиція — це налагодження взаємовигідного та конструктивного діалогу на рівні ЄС. Нас багато що об’єднує. Це і старіння населення, і зростання витрат на медикаментозне забезпечення, і посилення конкурентного тиску з боку виробників ліків з Азіатсько-Тихоокеанського регіону, і залежність від виробників активних фармацевтичних інгредієнтів, і необхідність створення спільного інформаційного простору з попередження та виявлення в обігу фальсифікованих препаратів тощо», — зауважив О.Соловйов.

Зокрема, рішення зазначеної проб­леми можливе шляхом підписання Угоди між Україною та ЄС про оцінку відповідності та прийнятності промислових товарів (Agreement on conformity assessment and acceptance of industrial products, угода АССА) у фармацевтичному секторі охорони здоров’я в розділі «Гармонізація технічних промислових стандартів», — зазначив керівник Держлікслужби України.

Така Угода має бути укладена у форматі додатку до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Укладення Угоди АССА має здійснюватися за умови гармонізації з нормами ЄС у сфері оцінки відповідності стандартам GMP, а також інших суміжних норм ЄС. Висновок двосторонніх угод АССА по окремих секторах сприятиме взаємному допуску промислової продукції між країною-партнером та ЄС без додаткових випробувань і процедур підтвердження відповідності. 

«Відповідні домовленості в разі їх реалізації передбачатимуть фактично повну адаптацію національного законодавства до законодавства ЄС з продукції в пріоритетних сферах, охоплених цими угодами, а сама угода передбачає, що торгівля товарами між ЄС і Україною буде проводитися на тих самих умовах, які застосовуються в торгівлі між країнами-членами ЄС», — підкреслив Голова Держлікслужби України О.Соловйов.

Прес-служба Держлікслужби України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я