Під час засідання Колегії МОЗ України 2 червня перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра Павленко доповіла про впровадження системи відшкодування вартості препаратів інсуліну. Вона повідомила, що на 2015 р. в Україні майже 200 тис. осіб потребують інсулінотерапії. На покриття цих потреб, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», передбачено майже 639 млн грн. Місцевим радам надано право здійснювати розподіл цільових видатків між місцевими бюджетами.
У зв’язку з інфляційними процесами та зростанням вартості лікарських засобів станом на 1 травня 2015 р. регіони забезпечені коштами для лікування хворих на цукровий і нецукровий діабет на 70% від потреби, бо розрахунки за програмами велися ще за цінами 2014 р.
Реалізація пілотного проекту щодо державного регулювання цін на препарати інсуліну мала розпочатися 1 березня 2014 р., але протягом лютого відбулося стрімке зростання курсу іноземних валют, що в свою чергу поставило під загрозу його впровадження, оскільки переважна кількість препаратів інсуліну — продукти іноземного виробництва.
«Для зменшення соціальної напруги МОЗ України розробило окрему постанову, якою передбачено перенесення термінів реалізації пілотного проекту на початок наступного року. На цей час МОЗ України підготувало проект змін до Постанови КМУ №73, який підтримали без зауважень Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Державна регуляторна служба, Міністерство фінансів, Антимонопольний комітет та 24 регіони України. Міністерством юстиції України надано експертний висновок», — зазначила Олександра Павленко.
За матеріалами прес-служби МОЗ України