Поліо-скандал: чому Генеральна прокуратура допитувала Ігоря Перегінця?

766

12401031_1095649180468433_1631083292302660134_n_1Міністр охорони здоров’я О. Квіташвілі пояснив, чому правоохоронні органи зацікавилися вакциною проти поліомієліту.

— Як ви прокоментуєте нещодавній допит вашого заступника Ігоря Перегінця в Генеральній прокуратурі?

— Для цього необхідно згадати перед­історію питання. Як відомо, поліомієліт — одне з найнебезпечніших захворювань. Йому можна запобігти лише шляхом вакцинації. В Україні донедавна рівень імунізації проти поліомієліту становив близько 30%, що відповідає стану справ в африканських країнах.

Таким низьким показником було налякане міжнародне співтовариство. Тому в 2014 р., ще до мого призначення на посаду Міністра охорони здоров’я, Україна звернулася до міжнародної спільноти з проханням про допомогу. У відповідь на це уряд Канади за сприяння ЮНІСЕФ закупив 4,5-4,7 млн доз вакцини проти поліомієліту виробництва французької компанії Sanofi Pasteur.

Першу партію ми отримали в травні 2015 р. Але починати вакцинацію влітку було недоцільно, оскільки діти не ходять до шкіл і дитсадків, де найефективніше здійснювати вакцинацію. Влітку вони в постійних роз’їздах. Тому прийняли рішення почати вакцинацію у вересні. Для цього препарати передали на зберігання на склад ДП «Укрвакцина», де їх було заморожено. Супровідна документація не містила заборони на заморожування. Але буквально за два тижні на сайті «Медичний контроль» з’явилася стаття про те, що заморожена вакцина при її використанні може вбити. Ця стаття стала приводом для розслідування МВС.

Ми звернулися до виробника з проханням роз’яснити ситуацію. Нам відповіли, що заморожувати препарат можна хоч сто разів.

— Але в українській інструкції були обмеження щодо заморожування. Чому?

— Ніхто не може розібратися, чому інструкція містить таку заборону. Побачивши, як розвивається ситуація, ми вирішили не застосовувати цю вакцину, а використовувати для щеплення ту, яка до нас повинна була надійти у жовтні. Одразу після прибуття препарат було розіслано по областях, і почалася кампанія з вакцинування. До цієї партії вакцин ні в кого не було питань.

Разом із тим буквально 10 днів тому ДП «Дер­­жавний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України», яке перевіряє документи для реєстрації ліків, повідомило, що вони провели лабораторні дослідження вакцини. А саме: отримали матеріали з головного офісу Sanofi Pasteur, порівняли їх з препаратами з першої партії та дійшли висновку, що заморожена вакцина нормальна. Тобто підтвердили наші твердження.

— Яка доля вакцини з першої партії?

— Ми будемо її використовувати для планового щеплення. Зараз закінчується третій раунд позапланової вакцинації проти поліомієліту. Для цього вистачить вакцини, яка прибула восени.

— Що можете сказати про допит вашого заступника?

— У вересні МВС проводило своє розслідування. Чому зараз Генпрокуратура зацікавилася цим питанням — не знаю. Думаю, що після ознайомлення з висновками ДП «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України» вони зрозуміють: ми не використовували вакцини до закінчення лабораторного дослідження.

За матеріалами РБК-Україна

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я