Полтавщина: Новий ортодонтичний апарат підвищує ефективність лікування

1354

Sapphire_brackets1-e1320902274850Нещодавно полтавські вчені розробили ортодонтичний апарат власної конструкції — із вестибулярним базисом, який скорочує термін лікування скупченості зубів у дітей віком 6-9 років. Він є комфортним і ефективним для маленьких пацієнтів і може використовуватися цілодобово. Новинка вже «прижилася» в багатьох регіонах України.

VZ 50-51_Страница_11_Изображение_0001Віра Куроєдова, завідувачка кафедри післядипломної освіти лікарів-ортодонтів вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія», доктор медичних наук, професор
При використанні традиційного знімного ортодонтичного апарату з під’язичним базисом маленькі пацієнти, окрім болю в зубах, нерідко відчувають дискомфорт слизової оболонки, у них змінюються смакові відчуття, порушується мовлення тощо. Нова конструкція ортодонтичного апарату полтавських учених принципово інша: базис розташовано із зовнішнього боку зубного ряду, що не змінює функцій порожнини рота.

До того ж, його конструкція набагато простіша — це дозволяє дітям цілодобово використовувати апарат. І головне — він не заважає мовленню: якщо пацієнти, які застосовують традиційно поширений апарат із під’язичним базисом, на заняттях із логопедом змушені знімати лікувальний пристрій, то пацієнти з ортодонтичним апаратом нової конструкції виконують логопедичні вправи, не знімаючи його.

Автори новинки — завідувачка кафедри післядипломної освіти лікарів-ортодонтів вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія», доктор медичних наук, професор Віра Куроєдова; доктор медичних наук, професор, головний ортодонт МОЗ України Мирослава Дрогомирецька; асистент кафедри ортодонтії УМСА Катерина Куроєдова; завідувач профілактичного відділення Полтавської міської дитячої стоматологічної поліклініки Анастасія Нелюбіна.

Клінічну оцінку було проведено через 6 місяців лікування. Результати біометричних досліджень довели, що новий ортодонтичний апарат із вестибулярним базисом має значні переваги перед класичним: легкий у звиканні, комфортний у використанні, не заважає руху язика при мовленні та його тиску на фронтальну ділянку, стимулює ріст апікального базису в сагітальному та трансверзальному напрямках. Вестибулярно розташований базис знімає тиск зовнішніх м’язів на зубний ряд, і термін лікування ним коротший на 1,5-2 місяці.

«У наш час зубощелепні аномалії (ЗЩА) стали масовим явищем, вони спостерігаються у 80% дітей, — розповідає Віра Куроєдова. — А ортодонтичне лікування — одне з найскладніших і найтриваліших у стоматології. На жаль, до лікаря-ортодонта звертається лише незначна частина пацієнтів зі ЗЩА. Найчастіше це діти 9-13 років (44,8%), а віком 6-9 років — лише 6,7%. До того ж, через дискомфорт у лікуванні не всі його завершують. Ось чому для нас було важливо розробити таку конструкцію ортодонтичного апарату, яка була б не тільки ефективною, але й комфортною для маленького пацієнта.

Андрій КОНДРАТЮК, спеціально для «ВЗ», м. Полтава

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я