ПОЛТАВЩИНА: ТУТ ДАРУВАТИМУТЬ РАДІСТЬ МАТЕРИНСТВА

1915

Восьмий в Україні обласний перинатальний центр європейського рівня відкрито напередодні Нового року у Полтаві. Його збудовано у рекордно короткий термін — п’ять з половиною місяців.
Урочистості з нагоди відкриття Полтавського обласного перинатального центру оголосив голова обл­держадміністрації Олександр Удовіченко. Він відзначив, звертаючись до учасників, що ця довгоочікувана подія стала прикладом взаємодії держави, обласної і місцевої влади, меценатів — усіх, зацікавлених у тому, аби майбутні покоління українців з’являлися на світ у гідних умовах.
У святковій для полтавців події взяли участь перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова, віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул, заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Толстанов, керівник Національного проекту «Нове життя — нова якість охорони материнства і дитинства» Віктор Сірман та інші високопосадовці.
— Від імені Президента України я щиро поздоровляю полтавців із відкриттям нового, сучасного перинатального центру, який створено з ініціативи глави держави у рамках реалізації Національного проекту «Нове життя — нова якість охорони материнства і дитинства», — привітала полтавців Ірина Акімова. — Це восьмий центр в Україні, і я впевнена — він буде одним із найкращих.
Наступає урочиста мить: Ірина Акімова, Олександр Вілкул, Олександр Удовіченко за традицією перерізають червону стрічку. Заклад відкрито!
У семиповерховій будівлі загальною площею понад 7 тисяч квадратних метрів втілені не тільки сучасні інженерні рішення, а й нові стандарти надання медичної допомоги. Адже головний принцип перинатального центру — народити здорову дитину, навіть, якщо вона з’явилася на світ із масою тіла 500 грамів. А це значить — виходжувати малюка доти, доки за ним зможуть доглядати батьки без допомоги медиків.
У цьому закладі організовано акушерські та неонатальні ліжка, відділення інтенсивної терапії для жінок на 6 ліжок, дві операційні зали, збудовані за технологією «чистого приміщення» — передової медичної технології, яка вперше запроваджена саме в Полтавській області. Йдеться про технологію, яка передбачає забезпечення певної концентрації повітря, а також про використання спеціальних стінових панелей, котрі «відштовхують» мікроорганізми та бактерії, що унеможливлює внутрішньо лікарняну інфекцію. Донедавна ці технології в Україні застосовувались лише в кардіоцентрах.
Нові реанімаційні зали оснащені найсучаснішим обладнанням — такої реанімації в області до сьогодні не існувало. Жінкам та новонародженим тут надаватиметься необхідна допомога, а отже, в багатьох випадках відпаде потреба направляти породіль до столичних медичних закладів. Крім того, функціонуватимуть відділення патології вагітних на 33 ліжка та постінтенсивного виходжування новонароджених, тобто новонароджений залишає центр тільки тоді, коли його здоров’ю нічого не загрожує. Високим потребам цього надсучасного закладу відповідає і рівень підготовки кадрів. Це здебільшого кращі фахівці обласної лікарні ім. М.В. Скліфосовського, на основі якої і створено центр. На базі обласного перинатального центру в Полтаві діятиме і науково-практичний центр для навчання та підвищення кваліфікації медичних працівників — акушерів, неонатологів, анестезіологів, реаніматологів з інших областей. У центрі застосовуються телекомунікаційні технології, що дозволяє підтримувати тісний фаховий зв’язок із іншими профільними закладами системи охорони здоров’я. Ця новація — поки що перевага Полтавського обласного перинатального центру, але надалі вона має з’явитися в кожному зі створюваних у межах Національного проекту закладі.
Без сумніву можна стверджувати, що відкриття обласного перинатального центру у Полтаві, розрахованого на 2,5 тис. пологів на рік, — знакова подія як для міста, так і для області.
Ніна КОНДРАТЮК,
спеціально для «ВЗ», Полтава
Фото Олега Журавльова

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я