За останній час за ініціативою МОЗ України перинатальні центри створено в багатьох областях. Винятком не стала й Полтава, де зараз триває перепланування семиповерхового корпусу діагностичного центру, який досі використовувався лише на 25%. Проте даний випадок має свої особливості. Адже полтавська місцева влада підійшла до створення закладу нової формації з урахуванням європейських вимог. Саме вони є орієнтиром під час обладнання операційних, індивідуальних пологових залів, палат інтенсивної терапії новонароджених із масою тіла до 1 кг, відділень інтенсивного нагляду за вагітними.
За словами Віктора Лисака, начальника Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації, в м. Полтаві впровадження новітніх технологій у перинатальному центрі розпочнеться з чистих приміщень. Під час облаштування стін застосовуватимуться спеціальні будівельні матеріали, які відштовхують пил. Планується й кондиціонування повітря з використанням сучасних бактерицидних фільтрів під час подання його на робочі місця медперсоналу, і сучасна «розводка» медичних газів в операційні, палати інтенсивної терапії, реанімаційні відділення та відділення патології вагітності. Враховано навіть вплив кольорової гамми на стан здоров’я людини. У перинатальному центрі прийнято концепцію трикольорової гамми – для кожного поверху своя.
«Неонатологи та реаніматологи у нас працюватимуть у тісній співдружності з психологами. Повністю комп’ютеризований зв’язок з територіями регіону забезпечить цілодобову допомогу матерям і дітям, враховуючи їх стан здоров’я, оцінений за допомогою телемедичної системи дистанційного моніторингу», – розповів В. Лисак.
У центрі також передбачається окреме відділення надання допомоги жінкам, вагітність яких перебігає з відхиленнями від норми. Для операційних, реанімаційних і маніпуляційних залів планується придбати найсучаснішу апаратуру.
Дбайливе ставлення до здоров’я матері та дитини є однією з характерних рис полтавської медицини. Область уже досягла вагомих показників у цій сфері завдяки впровадженню новітніх технологій у медич- ну практику в пологовому відділенні обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського, а також в обласній дитячій лікарні.
Керівництво області і медичної галузі вважає, що відкрити новий медичний заклад вдасться навіть раніше, ніж у 2013 р., як спочатку було заплановано.
Лідія ЧЕРПАКОВА, власкор «ВЗ»