У пілотному проекті фінансування спеціалізованої допомоги на Полтавщині взяли участь 20 медзакладів. Колективи полтавських лікарень відвідали семінар з фінансового планування та юридичного супроводу діяльності закладів.
Семінар проходив під патронатом МОЗ, НСЗУ, Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА разом з проектом USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».
Захід був спрямований на економістів, бухгалтерів, юристів та керівників медичних установ. На семінарі вони ознайомилися з різними нюансами та інструментами для розробки фінансового плану, економічного аналізу, організації бухгалтерського обліку та звітності.
«Ми працюємо в Полтавському пілоті з 1 квітня, і вже починаємо заробляти кошти. Питання оплати праці є дуже актуальним. На навчанні ми отримали корисну інформацію. Щоб мати гідні зарплати, необхідно змінюватись відповідно до потреб пацієнтів. Потрібно трансформувати відділення, комп’ютеризовувати заклади, підвищувати мобільність, відкритість до комунікації. Тоді все вийде», – повідомила Галина Бородянець, директорка КНМП «Кременчуцька перша міська лікарня ім. О. Т. Богаєвського».
Знання актуальних юридичних засад ведення господарської діяльності в нових умовах суттєво спрощують роботу медичних закладів.
Юлія Даниленко, головна бухгалтерка КНП «Карлівська ЦРЛ ім. Л. В. Радевича» зазначила, що в умовах трансформації системи необхідна актуальна інформація. На її думку, подібні заходи потрібні, щоб знати подальший вектор розвитку.
У грудні та січні 2020 року мають відбутися наступні семінари для інших учасників проекту.
Джерело: Національна служба здоров’я України