Головне слідче управління Національної поліції України проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні №42017000000000320, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 1 лютого 2017 року. Слідство встановило, що у період з 2014 по 2016 роки посадові особи благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» (далі — «Мережа ЛЖВ») і благодійного фонду «Пацієнти України» закуповували за завищеними цінами ліки та препарати, проводили нетоварні фінансово-господарські операції, завдяки чому в особливо великих розмірах привласнили кошти міжнародної організації «Глобальний фонд для боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією» (The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria).
Правоохоронні органи звертають увагу на порушення фондом «Пацієнти України» і організацією «Мережа ЛЖВ» вимог ст. 11 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», згідно з якою метою благодійних організацій не може бути отримання і розподіл прибутків серед засновників, членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій.
У матеріалах слідства зазначається: посадові особи фонду «Пацієнти України» й організації «Мережа ЛЖВ» діяли за попередньою змовою, керуючись корисливим мотивом і метою незаконного особистого збагачення, а також зловживали своїм службовим становищем. Їм інкримінують вчинення кримінального злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального Кодексу України «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». Такий злочин карається позбавленням волі на строк від 7 до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років і з конфіскацією майна.
Засоби, котрі привласнили посадовці двох скандально відомих організацій, виділялися Глобальним фондом як гранти на закупівлю лікарських засобів і проведення заходів щодо запобігання та протидії поширенню ВІЛ-інфекції/СНІД та інших соціально небезпечних захворювань в Україні.
21 вересня 2017 року слідство звернулося до суду з клопотанням дозволити дії, необхідні для подальшого розслідування. Судові рішення у справах №757/55245/17-к, №757/55246/17-к, №757/55247/17-к, №757/55250/17-к і №757/55251/17-к опубліковані 9-10 жовтня 2017 року в Єдиному реєстрі судових рішень. Правоохоронні органи мають намір отримати документальне підтвердження фактів привласнення коштів, встановити розмір заподіяної матеріальної шкоди та підписантів відповідних документів, які призвели до таких наслідків.
За матеріалами Рharma.net.ua та Єдиного реєстру судових рішень