Предіабет не завжди передує діабету

700

У літніх людей з невеликим підвищенням рівня цукру в крові, відомим як предіабет, часто не розвивається повномасштабний діабет. Про це на основі дослідження вчених з Дослідницького центру з проблем старіння при Каролінському інституті (Aging Research Center at the Karolinska Institute) в Швеції,  пише Journal of Internal Medicine.

Медиками були проаналізовані дані шведського національного дослідження з проблем старіння та догляду Kungsholmen 2575 чоловіків і жінок (65,4%) без діабету 60 років і старше. У 1656 (64,3%) був нормальний рівень глюкози в крові, а у 918 (35,6%) фіксувався предіабет. Люди з невеликим підвищенням рівня цукру в крові були більш поважного віку, споживали менше алкоголю, мали надлишкову вагу або ожиріння, захворювання серця і приймали більше препаратів. За всіма учасниками спостерігали протягом 12 років.

В кінці дослідження у 204 осіб (22%) з групи з предіабетом нормалізувався вміст глюкози в крові, у 119 (13%) розвинувся діабет, а 215 (23%) померли. При цьому ступінь регресування або прогресування предіабету, а також рівень смертності був вищим в перші 6 років спостереження, ніж в наступні роки, хоча ця різниця не була значною. Експерти також встановили, що знижений систолічний артеріальний тиск (САТ), відсутність серцево-судинних захворювань і втрата ваги сприяли нормалізації рівня глюкози в крові, а ожиріння навпаки прискорювало розвиток діабету.

Таким чином, вчені зробили висновок, що предіабет не завжди веде до діабету. Однак, поки що вчені не розуміють, чому у досить великої кількості людей предіабет не перетворюється у діабет. Необхідно провести подальший аналіз, щоб зрозуміти, чому діабет виникає у меншої кількості людей, ніж очікується, вважають медики.

Близько 352 млн дорослих у світі мають підвищений рівень цукру в крові, а 2045 року цей показник збільшиться до 587 млн ​​(8,3% дорослого населення світу), однак, як свідчить дослідження шведських вчених,  це не означає, що всі вони будуть страждати від діабету в майбутньому, відзначають експерти.

Джерело: medvestnik

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я