Традиційна селекторна нарада в Офісі Президента за участі Президента України, урядовців та місцевих чиновників пройшла без несподіванок. Головною темою була і лишається епідемія коронавірусу та боротьба з поширенням вірусу.
Наразі найбільша динаміка збільшення кількості інфікувань на коронавірус спостерігається у Києві, Вінницькій та Івано-Франківській області.
Очільник Уряду Денис Шмигаль зазначив, що станом на 22 березня в Україні виявлено більше 263 000 активних хворих на COVID-19. За його словами, з 4 909 ліжок у відділеннях інтенсивної терапії зайнято 2 652.
«Із 63 тисяч ліжок із підведеним киснем заповнені 39 тисяч. Ліжок інтенсивної терапії зайнято 2 тисячі 652 із 4 тисяч 909», – підкреслив він.
Чиновник сказав, що 20 березня відбулося засідання Державної комісії з питань ТЕБ і НС, на якому ухвалили рішення щодо введення обмежень «червоної» зони у Києві та на Одещині.
Зазначається, що 22 березня пан Шмигаль за вказівкою Президента провів нараду з міністрами щодо створення разом з органами влади на місцях відповідних механізмів для підтримки бізнесу і громадян у регіонах, де діють обмеження «червоної» зони.
Очільник України наголосив, що планує у стислі терміни ухвалити закон, який прийняли у ВР 19 березня, відповідно до якого держава бере на себе відповідальність за наслідки імунізації проти коронавірусної інфекції. Після цього постановою Уряду буде сформовано спеціальний компенсаційний фонд.
Прем’єр-міністр дав доручення очільнику МОЗ Максиму Степанову внести корективи до плану вакцинації, що дадуть змогу якнайшвидше зробити щеплення громадянам, які записалися на імунізацію через портал «Дія».
Кабмін також проводить роботу над тим, щоб якомога швидше країна змогла одержати обіцяні вакцини від коронавірусу. Наразі домовленості є не лише в межах програми COVAX, а й щодо препаратів Covishield, Sinovac, Pfizer.
Руслан Хомчак, Головнокомандувач ЗСУ відзвітував, що більше 13 000 військовослужбовців вже отримати щеплення від коронавірусу.