Міністерство охорони здоров’я України розробило шкільну програму, яка «підвищить рівень особистісного захисту учня в ситуаціях, пов’язаних з ризиком вживання алкоголю, наркотиків та ВІЛ-інфікування». «Проект розроблявся з 2009 року і вже був випробуваний більш ніж у 20 школах по всій Україні. Програму планується ввести з 2014-2015 навчального року», — повідомив головний нарколог МОЗ Анатолій Вієвський. Курс розрахований на 4 уроки для учнів 1-4-х класів та 8 уроків — для учнів 5-11-х класів.
За статистикою МОЗ України, 25,4% школярів старше 15 років мають досвід вживання наркотичних речовин. Найбільш поширеними є марихуана і гашиш (16%). Діти вперше пробують їх у 13-16 років із цікавості, причому більше 12% школярів хоча б раз вживали марихуану.
Починаючи з восьмого класу, школярі дізнаються, що наркотичні речовини класифіковані за 6 типами: галюциногени — ЛСД, гриби, кислота і марки; каннабіноїди — марихуана, гашиш; опіати — макова соломка, героїн, морфін, кодеїн (який, до речі, найчастіше використовується «аптечними наркоманами»); стимулятори — амфетамін, кокаїн, екстазі; розчинники — клей, бензин, заправка для запальничок, ацетон, аерозолі; депресанти — барбітурати, бензодіазепіни.
Чи буде окремий урок, присвячений проблемі вживання так званих «аптечних наркотиків», поки невідомо. Статистика використання певних ліків для отримання «кайфу» безперечно відома авторам програми, як і те, що більшість підлітків розпочинають свою дорогу в наркотичну безодню саме зі знайомства з «безневинними» (за твердженням головного нарколога МОЗ Анатолія Вієвського під час «кодеїнової війни») препаратами, що вільно продаються в будь-якій аптеці.
За матеріалами: korrespondent.net та КоммерсантЪ. Украина