Програми замісної терапії з 2017 року фінансуватимуться державою

464

medical-stethoscope-money-1200xx2290-1288-0-12019 травня в. о. Міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський зустрівся з представниками місії Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні, міжнародних організацій ООН (ЮНЕЙДС, ВООЗ, ЮНІСЕФ) та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Директор ЮНЕЙДС в Україні Яцек Тишко зазначив, що міжнародні організації системи ООН одним з найважливіших завдань щодо посилення відповіді на епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу в Україні вважають оптимізацію схем лікування відповідно до міжнародних стандартів. Це має суттєво знизити витрати на лікування та охопити ним усіх, хто його потребує. Також він наголосив на необхідності забезпечення з 2017 року державним фінансуванням програм замісної підтримувальної терапії, які протягом багатьох років утримуються винятково за рахунок коштів міжнародних донорів (починаючи з 2003 року Глобальний фонд інвестував в Україну 428,7 млн дол. США). За його словами, це надасть додаткові можливості для отримання Україною необхідного донорського фінансування для стримування епідемій.

За результатами зустрічі Віктор Шафранський дав відповідним структурним підрозділам МОЗ доручення врахувати пропозиції міжнародних партнерських організацій щодо переліку препаратів для антиретровірусної терапії (АРТ) та протягом наступного тижня переглянути номенклатуру таких медикаментів для дорослих, підлітків і дітей, а також тест-систем для діагностики ВІЛ-інфекції, супроводу АРТ тощо.

За матеріалами прес-служби МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я